Chraňte svoji bezkontaktní platební kartu. Poradíme jak na to

10. říjen 2013  PR   Finance  1743 zobrazení  468 slov

V poslední době se hojně diskutuje o bezpečnosti bezkontaktních paltebních karet. Méně se ale hovoří, jak je ochránit. Je několik možností.

Obal na bezkontaktní kartu. Foto: archiv Kartybezpeci.czObal na bezkontaktní kartu. Foto: archiv Kartybezpeci.cz

Předmětem zneužití mohou být karty, které jsou označovány jako Bezkontaktní, PayPass, payWave, ExpressPay. U všech těchto karet je komunikace založena na RFID (Radio Frequency Identification), kdy vysílač periodicky vysílá do okolí elektromagnetické pulsy.

Reklama

Fígl "odcizování dat" spočívá v tom, že pokud se v blízkosti objeví pasivní RFID čip, využije přijímanou energii k nabití svého napájecího kondenzátoru a odešle odpověď zpět k vysílači. Tento způsob komunikace technicky umožňuje bez vědomí držitele bezkontaktní karty lze zjišťovat osobní informace z této karty.

Ochraně bezkontaktní karty by měla být věnována pozornost obdobně jako jsou počítače chráněny antivirovým programem. Proto je velmi vhodné efektivně zamezit komunikaci okolí s bezkontaktní kartou pomocí ochranného obalu.

Bezpečnostní fólie

Na trhu je k dostání fólie Cryptalloy, což je materiál, který byl speciálně vyvinut s ohledem na účinky v oblasti odrazu a útlumu signálu. To vede k maximálnímu snížení magnetického pole a znemožnění RFID komunikace.

Mezi hlavní přednosti patří znemožní RFID komunikaci s čipy používanými v bezkontaktních platebních kartách, cestovních pasech a jiných čipových karet (vstupní karty, Opencard a další).

  • 0,1 mm tenká, flexibilní a odolná proti roztržení a oděru
  • vodotěsná, odolná proti světlu
  • neobsahuje žádné jedovaté nebo nebezpečné látky: RoHS a REACH vyhovující
  • Certifikace TÜV - Technischer Überwachungs-Verein, česky Technické kontrolní sdružení) je německé sdružení organizací, které se zabývají testováním výrobků všeho druhu, za účelem ochrany lidí a životního prostředí proti různým nebezpečím

Srovnání s jinými materiály se stejnou tloušťkou a flexibility ilustruje výhody CRYPTALLOY folie. Proti hliníkové fólii materiál CRYPTALLOY je efektivní ochranou, která blokuje prakticky všechny přenosy na používaných rádiových frekvencích.

Obaly mnoha typů a vzorů

To co jsme si výše sdělili, se týká materiálu. Samozřejmě vlastní výrobky jsou designově přizpůsobeny tak, aby obal na bezkontaktní platební kartu byl atraktivní. Jsou různých velikostí, barev, motivů. Poměrně velká nabídka je na webu Karty v bezpečí.cz


Reklama

Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x