Daňové ráje přinášejí úlevy pro podnikatele

16. prosinec 2012  Roman Beneš  Finance  1399 zobrazení  421 slov

PR. Při založení s.r.o. stále více podnikatelů volí takzvané daňové ráje. V České republice totiž společnosti platí poměrně vysoké daně.

Při založení s.r.o. si stále více podnikatelů říká, zda je výhodné si společnost zakládat v tuzemsku. V České republice totiž společnosti platí poměrně vysoké daně.

Vzhledem k tomu, že v tuzemsku podnikatelé odvádějí vysoké daně, které jim ztěžují situaci na trhu a snižují případné zisky a výnosy z podnikatelské činnosti, je opravdu na místě zvažovat, zda se nevyplatí společnost „přestěhovat“ do jiné země, kde jsou daňové podmínky příznivější. Těmto zemím se často říká daňové ráje.

Nejznámější daňové ráje

Daňové ráje dnes nalezneme prakticky po celém světě. Dříve se pod tímto pojmem označovaly především země typu Seychelské ostrovy, Belize a další menší ostrovní státy. Ty dodnes převážně nabízejí ideální podnikatelské podmínky, neboť jsou zde nulové daně pro podnikatele. Mezi daňové ráje však lze zařadit i některé evropské státy, příkladem je třeba Nizozemsko. Tyto země sice nemají nulové daně pro firmy, nicméně v porovnání s Českou republikou nabízejí mnohem výhodnější podmínky.

Podnikatelé platí jen paušální daně

Je na místě říci, že přestože vyjmenované státy mají minimální či nulové daně, podnikatelé zde platí jakousi paušální daň, která je však zcela minimální. Je třeba počítat také s poplatky za sídlo společnosti či za registračního agenta, který vše vyřizuje. Podnikání v daňových rájích je zcela legální, obvykle si podnikatelé v tomto případě zakládají takzvané IBC - International Business Company.

Při vyřizování IBC je vhodné se obrátit na odborníky, kteří ovládají tamní jazyky, a to kvůli tomu, aby nedocházelo k potížím při vyřizování všech formalit. Každá kvalitní překladatelská agentura je schopna zajistit odborné překlady do mnoha světových jazyků.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil