Hlavní výhody ready made společnosti

17. prosinec 2012  Roman Beneš  Finance  1483 zobrazení  496 slov

PR. Ready made společnosti jsou oblíbeným způsobem zakládání společností v tuzemsku. Jejich koupě přináší podnikatelům několik výhod.

Ready made společnosti jsou oblíbeným způsobem zakládání společností v tuzemsku. Jejich koupě přináší podnikatelům několik výhod.

Pojem ready made společnost

Nejprve si povězme, co se rozumí pojmem ready made společnosti. Jedná se o společnosti, které byly vytvořeny specializovanou firmou. Vznikly za účelem následného prodeje lidem, kteří mají zájem začít s podnikáním.

Přednosti ready made

Výhody, které koupě ready made společnosti přináší, rozhodně nejsou nevýznamné. V první řadě je pozitivní, že budoucí podnikatel nemusí se založením vlastní společnosti ztrácet zbytečně mnoho času a energie. Zatímco založení společnosti vlastními silami trvá v tuzemsku v průměru až 40 pracovních dní a teprve tehdy je možné začít jménem společnosti jednat, u ready made společnosti lze začít s podnikáním ihned po její koupi, zpravidla během několik málo hodin, maximálně dní. U společnosti, kterou získáte tímto způsobem, často nemusíte mít ani vlastní sídlo či kancelář, nemusíte tak řešit prkotiny, jakými jsou osvětlení kanceláře apod. Využít totiž lze virtuální sídlo, kdy pro svoji novou společnost získáte lukrativní adresu do pronájmu, a to za minimální měsíční výdaje.

Velkým pozitivem u ready made společnosti je také to, že podnikatel nemusí řešit žádné složité náležitosti, a to včetně zápisu do Obchodního rejstříku. Vše je již zařízeno, je dokonce plně splacen základní kapitál ( ten u s.r.o. činí v České republice dle zákonné úpravy 200 tisíc korun).

Koupě ready made společnosti je rychlá a pohodlná. Firmy, které ready made společnosti nabízejí, je prodávají v různých cenových relacích, které jsou závislé na sídle společnosti, jejím názvu apod. Nejlevnější ready made společnosti lze přitom pořídit již kolem 20.000 Kč, někdy i za méně.

Využití ready made společnosti

A pro jaké podnikatelské účely lze ready made společnosti využít? Prakticky pro jakékoliv, firma může podnikat ve všech oborech a odvětvích. Mnohými společnostmi, které vznikly jako ready made, je kupříkladu prodávána revoluční elektronická cigareta, která se v posledních letech stala doslova fenoménem.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil