Jak hledat práci: buďte aktivní a využívejte internet

21. leden 2013  Roman Beneš  Finance  1320 zobrazení  508 slov

PR. Najít v dnešní době práci je poměrně obtížné. Je potřeba se k hledání nového zaměstnání postavit co nejaktivněji.

Nezaměstnanost je v posledních letech problémem, který trápí velké procento obyvatel České republiky i dalších států v rámci Evropské unie. Najít v dnešní době práci je poměrně obtížné. Je potřeba se k hledání nového zaměstnání postavit co nejaktivněji.

Pakliže v současné době patříte mezi nezaměstnané osoby, případně nejste spokojeni se svojí současnou prací a hledáte nějaký přivýdělek nebo zcela nové zaměstnání, využívejte moderních prostředků, které vám práci pomohou najít rychleji.

Sledujte stránky úřadu práce

V momentě, kdy se ocitnete bez práce, je dobré ihned zajít na příslušný úřad práce, který se nachází u místa vašeho bydliště. Úřady práce vás zaevidují, budete pobírat podporu v nezaměstnanosti a ÚP se vám rovněž bude snažit najít co nejrychleji nějaké uplatnění. K hledání práce ale přistupte aktivně, nečekejte jen na to, až vám pracovníci úřadu práce zavolají, to může trvat klidně i několik měsíců. Rozhodně sami monitorujte nabídku pracovních míst, která je k dispozici na webech pracovních úřadů. Bydlíte například ve Zlíně, využijte webový portál upcr.eu, kde naleznete podrobné nabídky volných pracovních míst ve Zlínském kraji.

Pročítejte si inzeráty s nabídkami volných pracovních míst

Kromě sledování portálu úřadu práce je důležité monitorovat také weby, kde se vyskytují inzeráty práce. Každý takovýto portál má obvykle i sekci, kde lze nalézt nabídky na zaměstnání. Přes inzeráty se tak můžete brzy dostat k nové pracovní příležitosti, která vám pomůže vrátit se do koloběhu.

Neseďte jen pasivně doma, málokdo získá novou práci tím, že bude jen čekat, až se mu někdo ozve. Využijte inzeráty, nabídky úřadů práce, internet, zkuste také přímo oslovit firmy, které zaměstnávají lidi v rámci vašeho oboru, případně i ostatní, práce se může najít i mimo váš obor. Nebojte se vyzkoušet i novou práci. Stojíte-li opravdu o to, abyste nebyli dlouhodobě nezaměstnaní, pak klidně prodávejte třeba v obchodě hp tonery, tiskárny, nebo zkuste další práci.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x