K dobře placené práci může dopomoci rigorózní zkouška

27. září 2012  Roman Beneš  Finance  1993 zobrazení  579 slov

PR. V dnešní době, kdy je na trhu práce veliká konkurence a pracovních příležitostí není tolik, je velmi důležité mít kvalitní vzdělání.

V dnešní době, kdy je na trhu práce veliká konkurence a pracovních příležitostí není tolik, je velmi důležité mít kvalitní vzdělání. Ideální je, pokud člověk vystuduje vysokou školu. Ta mu totiž otevírá více možností a také šancí, že bude mít kvalitní zaměstnání s vysokými příjmy.

Co je rigorózní zkouška

Absolventi vysokých škol, kteří dosáhnout na akademický titul „magistr“, mají možnost dalšího postupu tím, že vykonají stání rigorózní zkoušku. Její součástí je psaní rigorózní práce a její následná obhajoba. Pokud student tuto zkoušku složí, je mu udělen takzvaný malý doktorát. Od té chvíle se může honosit titulem. Jedná se o tituly v závislosti na tom, o jaké obory jde. Existují například tituly JUDr. - doktor práv, PhDr. - doktor filozofie, RNDr. - doktor přírodních věd či ThDr. - doktor teologie. Tyto tituly, respektive jejich zkratky, pak následně může absolvent rigorózní zkoušky užívat před jménem.

Podmínky rigorózní práce

Psaní rigorózní práce je velmi náročné. Jedná se o práci, která by měla být po obsahové a kvalitativní stránce mnohem preciznější nežli diplomová práce. tomu odpovídá i větší rozsah. Konkrétní podmínky pro psaní rigorózní práce uvádí ve svých řádech vždy jednotlivé univerzity a její fakulty. Rigorosum je obvykle placené, neboť se jedná o určitý nadstandard. Pojem rigorózní práce pochází z latiny a označuje „precizní, přesný“, což je právě pro rigorózní práce zásadní prvek. Při psaní by měly být zhodnoceny nejen teoretické znalosti, ale také poznatky z praxe.

Překlady do cizího jazyka

Rigorózní práce se stejně jako diplomové práce dělají v češtině, ale také je obvykle nutný překlad do němčiny, angličtiny či jiných světových jazyků. I to dělá mnoha lidem problémy, neboť cizí jazyk tak dobře neovládají. V tomto případě je vhodné si nechat překlad udělat od profesionálů, kteří mají daný jazyk dokonale zvládnutý.

V dnešní době je naprostou samozřejmostí psaní rigorózní práce na stolním počítači či notebooku. Vzhledem k tomu, že se jedná o mnohastránkovou práci, je velmi důležité nezapomenout na pravidelné ukládání. U notebooků se totiž občas stane, že se vybijí baterie. Je pak velmi nepříjemné zjistit, že několik stránek, které člověk během dne napsal, je kvůli vybití baterie nenávratně ztraceno. Ideální je mít u sebe náhradní baterie pro notebooky. Ty lze zakoupit třeba v eshopu batérie.sk.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x