Možné způsoby založení společnosti

15. prosinec 2012  Roman Beneš  Finance  1445 zobrazení  411 slov

PR. Budoucí podnikatelé mají několik možností založení společnosti. Odlišují se zejména v časové náročnosti.

Budoucí podnikatelé, kteří si chtějí založit vlastní společnost, mají v dnešní době několik možností, jak toho docílit. Záleží především na tom, kolik jsou schopni do založení společnosti investovat času, energie a peněz.

Založení společnosti svépomocí

První možností je založení společnosti zcela vlastní cestou. To znamená, že si podnikatel vyřeší otázku založení společnosti sám, bez jakékoliv cizí pomoci. Tento způsob je stále nejčastější, vlastními silami zakládají s.r.o. lidé, jejichž činností má být různé služby - například prodej pneumatik, prodej potravin, prodej pracovních pomůcek ( pracovní pomůcky prodává kupříkladu společnost elstrote.sk), ale také IT služby apod. při založení společnosti svépomocí je však nutné počítat s tím, že tento proces bude trvat i několik týdnů a člověk bude po tuto dobu neustále běhat po úřadech a shánět potřebné dokumenty a oprávnění.

Založení společnosti na míru

Další možností je založení společnosti na míru od specializované firmy. Zde podnikatel uvede svoji představu toho, jak by společnost měla vypadat ( jaký bude její název, podíly, základní kapitál atd.). Firma, která bude při zakládání společnosti vystupovat jménem této osoby, pak sama provede všechny nezbytné úkony na úřadech, včetně zápisu do obchodního rejstříku.

Koupě ready made společnosti

Poslední a zároveň nejsnadnější cestou je koupě ready made společnosti. Takováto společnost je již založena a připravena k prodeji zájemci o podnikání. Ten tak nemusí řešit prakticky vůbec nic, jen zaplatí příslušný cenu za prodej společnosti a může ihned začít s podnikatelskou činností. Tento způsob založení společnosti je velmi rychlý a nenáročný, i díky tomu jeho popularita rychle roste.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x