Možnosti zrušení společnosti

13. únor 2013  Roman Beneš  Finance  1475 zobrazení  483 slov

PR. Mnoho firem má v dnešní době existenční problémy. V případě neúnosných obtíží existuje několik způsob zrušení společnosti.

Pakliže jste jako podnikatelé neuspěli a vaše firma se dostala do potíží, je na čase si říci, zda má cenu v podnikání s danou firmou pokračovat a trápit se až do úplného konce, nebo raději společnost úplně zrušit a zabránit tak situaci, kdy budou následky podnikání ještě horší. Existuje několik způsobů, jak ukončit činnost společnosti.

Zrušení bez likvidace

Prvním způsobem, jak zrušení společnosti bez likvidace. To lze uskutečnit v případě, že společnost nemá už žádný majetek. Zda disponuje nějakým majetkem je přitom zapotřebí zjistit důkladnou účetní analýzou. Zrušení společnosti bez likvidace je tudíž možné je ve vybraných případech.

Zrušení s likvidací

Druhou situací je logicky zrušení společnosti s likvidací. Likvidace společnosti je možná v momentě, kdy společnost disponuje majetkem, avšak zároveň také nemá žádné závazky vůči dalším subjektům. Likvidaci společnosti obvykle vyhlašují společníci firmy. Pro správný postup je ale zapotřebí souhlasu správce daně. Je také jmenován likvidátor, který dohlíží na správné rozdělení likvidačního zůstatku mezi společníky a další záležitosti, které se likvidace společnosti týkají. Celý proces likvidace může trvat i několik měsíců, nejde o proces, který by byl vyřízen během několika hodin či dní.

Konkurz

Třetí variantou zrušení společnosti je vyhlášení konkurzu. Konkurz se uplatňuje ve chvíli, kdy má společnost nějaké závazky vůči dalším subjektům. Konkurz slouží k tomu, aby těmto společnost byly dané závazky uhrazeny ze zbylého majetku společnosti.

Máte-li potíže se svou společností, s jejím zrušením si můžete poradit sami, mnohdy je však vhodnější nechat vše na externí firmě, která se v dané oblasti vyzná a disponuje zkušenými odborníky, kteří mají dobře zvládnutý správný legislativní proces likvidace společností. Pakliže vám podnikání nejde, je lepší to raději vzdát, aby vám zbyly alespoň nějaké finance, z nichž si třeba budete moci pořídit nové výkonné tablety nebo tonery z obchodu tonerydotlaciarne.sk.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil