Nový trik připraví o peníze. Před padělkem Servis 24 varuje Česká spořitelna

30. červenec 2014  PR   Finance  1617 zobrazení  296 slov

Kompletní vylákání peněz prostřednictvím internetového bankovnictví a falzifikátu služby Servis 24 se rozhodli neznámí kybernetičtí lupiči. Před novým trikem varuje Česká spořitelna.

Ukázka podvodné stránky. Foto: archiv Česká spořitelnaUkázka podvodné stránky. Foto: archiv Česká spořitelna

Nový trik využívají neznámí pachatelé. Vytvořili podvrženou stránku, která zobrazuje virus v počítači po přihlášení k legitimní službě Servis 24. Uživatelé si tak mohou myslet, že jde skutečně o výzvu banky.

Reklama

„Po přihlášení k vašemu účtu se může zobrazit informační okno (viz hlavní obrázek), které vybízí k zadání CVV2/CVC2 kódu k vaší platební kartě pod záminkou aktivace služby 3D Secure. Česká spořitelna po klientech nikdy nepožaduje zadávání bezpečnostního CVV2/CVC2 kódu. Ten může být vyžadován pouze internetovým obchodníkem při platbě přes platební bránu,“ uvedli zástupci banky.

„Službu 3D Secure klientům sice nabízíme, ovšem nabídka registrace v žádném okně samovolně nevyskakuje, klient si musí o aktivaci služby požádat sám,“ stojí ve varování České spořitelny.

Jestliže se vám v internetovém bankovnictví zobrazí žádost o vyplnění vašich citlivých údajů, nikdy je nevyplňujte. Banka touto formou nikdy po svých klientech nepožaduje sdělení jejich osobních údajů. Nejedná se o skutečnou aktivaci služby 3D Secure, ale váš počítač je pravděpodobně napaden počítačovým virem,“ uzavřeli zástupci banky.

Pokud uživatelé zaznamenali neobvyklé chování služby Servis 24, mohou se obrátit na bezplatnou informační linku České spořitelny 800 207 207.

ČTĚTE: Podvodné maily. Lidé začínají přicházet o peníze!


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil