Patentoid.cz: Ochraňte svou značku!

26. únor 2016  Roman Beneš  Finance  1216 zobrazení  457 slov

Obchodní značka je tím nejdůležitějším, co charakterizuje každou firmu a umožňuje zákazníkům její produkty a služby odlišit od konkurence. Pokud máte vlastní firmu, je na místě zauvažovat, jak byste ji mohli ochránit.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Tuzemské zákony nabízejí možnost v podobě registrace ochranné známky. Registrace se provádí u Úřadu průmyslového vlastnictví. Přihláška ochranné známky se podává písemně. Můžete ji přitom provést osobně, případně celou záležitost přenechat na někom jiném v rámci pověření. Právě tuto možnost nabízí Patentoid.cz.

Reklama

Patentoid vám pomůže s registrací ochranné známky

Jak Patentoid.cz funguje? Velmi jednoduše. Stačí vyplnit formulář, na jehož základě se vám ozvou zástupci společnosti. Během poptávky si zvolíte, co konkrétně chcete ochránit před konkurencí. Kromě obchodní značky v podobě textu se může jednat třeba i o logo společnosti, případně produkty a služby. Poté dodáte potřebné podklady. Vše ostatní včetně podání samotné žádosti za vás již vyřídí přímo Patentoid.cz.

Ušetříte čas i peníze

Jde o službu, která vám usnadňuje práci se získáním ochranné známky, ušetří vám spoustu času. A možná i finanční prostředky, neboť se budete moci i nadále plně věnovat rozvoji firmy.

Význam ochranné známky není radno podceňovat

Ochranná známka jména firmy má své zřetelné opodstatnění. Ti z vás, kteří ji považují za zbytečnou, si musejí uvědomit, že jedině takto se dá efektivně zabránit tomu, aby na úspěších vaší firmy a obchodní značky profitovaly jiné společnosti. I zákazníci vás díky ní lépe a snadněji identifikují a nespletou si vás s konkurencí.

V době, kdy je konkurenční boj mezi firmami mimořádně tvrdý, se registrace ochranné známky jednoznačně vyplatí. A to i v případě, že vás přeci jen někdo okopíruje či poškodí. Můžete se pak snadno hájit u příslušných orgánů a soudů.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil