Proč se firmám vyplatí operativní leasing vozidel?

15. září 2014  Roman Beneš  Finance  1536 zobrazení  393 slov

PR. V rámci úspěšného fungování většiny firem je nutné zaměstnancům a vedení zajistit kvalitní vozový park. Efektivní řešení přináší operativní leasing vozidel. Oproti klasickému finančnímu leasingu má několik výhod.

Proč se firmám vyplatí operativní leasing vozidel?Proč se firmám vyplatí operativní leasing vozidel?

Dočasný pronájem

Operativní leasing je formou dočasného pronájmu vozidla. Znamená to, že není smluven až do doby, kdy dojde ke splacení celé ceny vozidla. Automobily si tak pro vaši firmu pronajmete třeba jen na 3 roky. Po tuto dobu budete platit pravidelné splátky. Po skončení leasingu vozidla nepřecházejí do vašeho vlastnictví, ale zůstávají majetkem pronajimatele.

Operativní leasing přináší služby navíc

Výhoda operativního leasingu spočívá mimo jiné v tom, že během můžete během jeho trvání využívat mnohé služby, které u klasického finančního leasingu nejsou. Kupříkladu máte zajištěn výhodnější servis, pojištění apod.

Stálá výše měsíčních splátek

Pro firmy je tato forma leasingu obzvláště atraktivní právě díky neměnné výši pronájmu a také z toho důvodu, že nemusíte kupovat celý vozový park naráz. Tím šetříte firemní finance, které pak lze využít pro účely samotného podnikání. Vozový park navíc nestárne, díky možnosti opětovného smluvení operativního leasingu dochází k jeho pravidelné obnově. Eliminujete také veškeré nečekané výdaje, které by hrozily v okamžiku, kdy byste měli auto v osobním vlastnictví.

Pro jaké firmy je operativní leasing vhodný?

Operativní leasing je ideální zejména pro živnostníky, menší a středně velké firmy, které nemají takové cash-flow, které by pokrylo nákup vlastních vozidel. Stejně tak ale může být užitečné i velkým společnostem, které se zkrátka nechtějí zbytečně starat o vlastní vozový park.

Tuto službu nabízí online společnost LeasePlanGo, která má k dispozici moderní vozový park. Operativní leasing si můžete sjednat přes internet, klidně i z pohodlí domova.

Komerční sdělení

-pla-


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil