Průzkum trhu ready made firem: Jaké jsou nejlevnější předzaložené společnosti v ČR

1. srpen 2013  PR   Finance  2282 zobrazení  629 slov

V červenci vznikl průzkum trhu, který zjišťoval cenovou hladinu předzaložených společností. V rámci ready made firem jako vítěz dopadla Nová společnost.

Založit obchodní společnost klasickým způsobem je stále časově náročné a administrativně komplikované. Proto na trhu působí poměrně velký počet specializovaných firem, jejichž náplní je obstarávání nových firem, jejich zakládání a prodej klientům.

Vzhledem k tomu, že na trhu je nepřehledný mix firem s různými cenami a službami, potenciální zájemce se tak v této nabídce špatně orientuje. Proto vznikl průzkum trhu, který srovnává jednotlivé ceny. Na základě toho pak Nová společnost dorovnala ceny tak, aby její nabízené ready made společnosti byly nejlevnější předzaložená firma na trhu.

Z detailního průzkumu mezi 22 firmami, které se věnují ready made společnosti k prodeji, vyplývá, že k červenci 2013 měla nejnižší cenu Nová společnost. U ní si lze zakoupit s.r.o. od 18 500 korun. Za tuto cenu navíc bez podmínky využívání dalších služeb. U akciové společnosti je cena pochopitelně vyšší, avšak založit si a.s. za 64 600 korun je rovněž velmi příjemné.

Pro lepší představu, podle aktuálního průzkumu jsou ceny u ostatnách firem následující. Obvyklá cena je vyšší o dva tisíce korun, avšak najdou se i příklady, kdy si ready made společnost lze pořídit i za 39 tisíc korun.

Proč ready made společnost

Důvodů, proč si koupit již předzaloženou společnost, je poměrně hodně. Především se jedná o úsporu času. Předzaložené společnosti k prodeji lze získat a vyřídit formality na jediné schůzce v advokátní kanceláři. Což je naprostá pohoda oproti tomu, kdy by si klient sám musel obíhat úřady a čekat na vyřízení formalit.

Samozřejmostí je profesionální jednání. Třeba u Nové společnosti si firmu koupilo již více než 1500 klientů. Podstatnou výhodou u takto obstaraných firem je pořízení nové společnosti bez nutnosti složení vlastního základního kapitálu.

A samozřejmě bezkonkurenčně nejnižší cena. S Novou společností jedná klient bez prostředníka přímo s advokátní kanceláří - proto nízká cena - neplatí provizi žádnému zprostředkovateli nebo firmě.

Virtuální sídlo a další služby

Součástí zakládání ready made společností je i virtuální sídlo. Firma, tedy nutné sídlo společnosti, nemusí mít fyzicky přítomné. Stačí si sídlo zaregistrovat do tzv. virtuální kanceláře v nějakém office domu.

Třeba u Nové společnosti lze získat virtuální sídlo Praze včetně přeposílání pošty už za 10 000 Kč/rok.

Mezi další standardní služby patří daňové poradenství, vedení účetnictví, zastoupení před úřady a samozřejmě audit.

Pokud máte zájem o bližší informace, zkuste facebook nebo twitter.

Komerční sdělení


Reklama

Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x