První spor o poplatek za správu úvěru Česká spořitelna u soudu vyhrála

9. říjen 2013  PR   Finance  1607 zobrazení  186 slov

Česká spořitelna vyhrála u soudu spor o poplatek za správu úvěru. V prvním sporu o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 4. Klienta přímo zastupovala iniciativa Poplatkyzpět.cz.

Česká spořitelna, ilustrační foto. Foto: archiv ČT24Česká spořitelna, ilustrační foto. Foto: archiv ČT24

Soudkyně Lenka Eliášová, která rozhodla ve prospěch ČS, má na středu naplánováno dalších 13 jednání, kde klienti služby Poplatkyzpět.cz žalují Českou spořitelnu a další banky. Dá se očekávat, že u všech těchto případů rozhodne stejně jako v prvním případě, uvedl server Aktuálně.cz, který zprávu přinesl jako první.

Reklama

"Soud rozhodl, že poplatek byl sjednán v souladu s českým právem a přiznal České spořitelně i náklady řízení, které bude muset uhradit neúspěšný žalobce. Proti rozhodnutí se nelze odvolat a je tedy konečné," řekla mluvčí České spořitelny Helena Matuszná.

Podle iniciativy Poplatkyzpět.cz tento rozsudek odráží pouze názor jednoho soudce. Jednotlivé senáty rozhodují o každém případu samostatně a s rozdílným výsledkem. Ze středečního verdiktu prý proto nelze usuzovat, jak budou jiní soudci rozhodovat o nárocích ostatních klientů. Iniciativa se rovněž obrátí na Ústavní soud.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil