Ready made společnost dokáže urychlit podnikání

19. únor 2014  PR   Finance  1653 zobrazení  563 slov

Založit společnost nemusí být zdlouhavý proces. Často se vyplatí si již firmu koupit jako ready made společnost.

Kancelářská budova, ilustrační foto. Foto: archiv PixmacKancelářská budova, ilustrační foto. Foto: archiv Pixmac

Firmy na prodej jsou stále častější formou, jak se kupují a zakládají společnosti. Jsou to vlastně předzaložené firmy připraveny ihned k podnikání. Princip je takový, že si zhruba za 20 tisíc koupí firma, se kterou lze ihned podnikat.

Reklama

Hlavní výhody ready made společnosti je zejména to, že za firmu lze okamžitě jednat a nečeká se tak týdny na zápis do obchodního rejstříku. Ready made společnosti mají splacený základní kapitál, není tedy nutné mít 200 tisíc korun jako při založení nové společnosti. Navíc se jedná se o nejjednodušší způsob, jak získat ready made s.r.o. bez obíhání úřadů.

Samozřejmě ready made společnosti mají i nevýhody. Ve firmě je nutné dělat změny, původní údaje lze ale zjistit při úplném výpisu z obchodního rejstříku. U neseriózních prodejců může hrozit, že firma bude mít již nějaké dluhy. Chce si to tedy zvolit seriózního prodejce pro založení s.r.o.

Průběh nákupu ready made firmy

Nákup ready made společnosti probíhá tak, že u vybraného prodejce se zadají potřebné informace pro objednání - pomocí online objednávky, případně emailem či telefonicky.

Další fází je dodání podkladů pro ready made společnost. Tím je myšlen souhlas s umístěním sídla, případně údaje k vázaným živnostem. Nakonec následuje podpis smlouvy a potřebných dokumentů, který může dle potřeby proběhnout u notáře (je-li třeba upravit zakladatelskou smlouvu) či některém z míst veřejné správy (CzechPoint).

Celý převod, neboli prodej firem se obvykle provádí do 24 hodin. Nutné je pouze domluvit se na termínu podpisu smlouvy. Po podpisu jednatelé mohou ihned za firmu jednat, následně je nutné ještě změnu provést v obchodním rejstříku. Obvykle jsou změny zapsány do 2-5 dnů po podání návrhu.

Společnost s.r.o. na míru

Společnost s ručeným omezeným na míru je stále klasikou. Avšak i u tohoto způsobu založení společnosti lze využít služeb specialisty, který vše potřebné zařídí.

Výhodou je, že se klient nemusí o nic starat. Společnost je založena přesně dle zadání, nejsou v ní nutné změny. Stejně jako u ready made firmy firma zařizuje všechno papírování, včetně vyřízení živností a registrace firmy k dani z příjmu. Nevýhodou je zejména to, že se musí čekat na založení společnosti a zapsání do obchodního rejstříku. Na rozdíl od ready made společnosti je nutný obvykle základní kapitál 200 tisíc korun.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil