Refinancování hypotéky se vyplácí

28. červen 2012  Roman Beneš  Finance  1874 zobrazení  421 slov

PR. V souvislosti s hypotékami se často hovoří o možnosti jejich refinancování. Co je refinancování hypotéky a jaké jsou zde výhody?

Pakliže máte uzavřenou hypotéku u některé z bank, je možné její splácení převést k jiné bance. Děje se tak obvykle v případech, kdy končí fixace úrokových sazeb a současná banka klientovi nabídne příliš vysokou sazbu pro nové fixační období. Refinancování hypotéky je časté také v případě, že se klient obává toho, že úrokové sazby půjdou strmě vzhůru a vzhledem k tomu si chce zařídit novou, výhodou fixační úrokovou sazbu, kterou mu nabídne jiná banka.

Proč přistoupit k refinancování hypotéky

Důvodů, proč uvažovat o převedení hypotéky k jiné bance, se najde více. V první řadě si můžete prakticky ihned zafixovat aktuální sazbu, což je výhodné například v tomto období, kdy je situace okolo úrokových sazeb u hypoték velmi příznivá. Pakliže vyčkáte s fixací úrokových sazeb, můžete se dočkat toho, že za pár měsíců budou úrokové sazby u hypotéky mnohem vyšší a tím pádem pro vás nevýhodnější. Refinancování hypotéky také může například prodloužit nebo naopak zkrátit celkovou délku splatnosti hypotéky, dojde tím zároveň i k úpravě výše splátek, které vám tak budou mnohem více vyhovovat.

Služby Hypoteční banky

Refinancování hypotéky nabízí kupříkladu Hypoteční banka, a to prostřednictvím své Hypotéky po webu. Zde vám bude umožněno zvolit si délku splatnosti a výši splátek tak, aby vás splácení hypotéky co nejméně zatěžovalo. Díky refinancování hypotéky u Hypoteční banky také dosáhnete na nižší úrokové sazby, než které jste doposud měli u jiné banky. Za vyřízení refinancování nezaplatíte přitom ani jedinou korunu, celý proces vyřízení je zdarma. Vaše hypotéka může být již zanedlouho mnohem menším zatížením pro vás rodinný finanční rozpočet.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x