Řešíte exekuci a nevíte si rady? Poradíme, jak ji vyřešit

17. říjen 2013  PR   Finance  1589 zobrazení  371 slov

Exekuce nemovitostí jsou palčivým problémem a postihují stále více lidí. Proto často potřebují poradit a jedním z řešení jsou bezplatné poradny.

Exekuce nemovitostí představuje zablokování nemovitého majetku ve vlastnictví dlužní strany. Pod tímto pojmem si lze představit platební příkaz, ve kterém dlužník smlouvy nebyl schopen dostát svým závazkům.

Reklama

Exekuce nemovitostí je chápána jako úplně krajní potenciálnost, která vrátí věřiteli dlužnou částku uvedenou ve smlouvě s dlužníkem. Prodej nemovitostí je prováděn prostřednictvím dražby.

Jak na exekuci

Tolik úvodní informace. Pokud patříte mezi ty, kterým hrozí obava z exekuce nemovitosti či vymáhání závazku, je vhodné to řešit. Poradenství dokáže rychlým a efektivním způsobem vyřešit exekuci vztahující se na nemovitost, a tím pádem pomoci z tíživé finanční situace.

Existují firmy, které mají zkušeného právníka, který komunikuje s exekutory a domlouvá podmínky vyplacení takovým způsobem, aby vše proběhlo rychle a bez komplikací. Tyto společnosti dokáží vyřešit exekuci, a to oddlužováním či refinancováním.

Oddlužení fyzických osob

Oddlužení fyzických osob, neboli zabavení se nechtěných dluhů, nařizuje soud. Pokud o oddlužení dlužník požádá a bude mu vyhověno, tak po dobu pěti let splácí svoje dluhy a všechny příjmy se používají na úhradu nesplacených půjček či jiných pohledávek.

V případě, že během pěti let dlužník zaplatí minimálně 30 %, zbytek dluhů může být smazán. Je tu ale ještě jedna podmínka. O oddlužení může požádat tehdy, pokud má alespoň takové příjmy, že bude schopen zaplatit 30 % z dluhů.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil