S rychlou pomocí může pomoci i telefonická právní poradna

16. březen 2012  PR   Finance  5159 zobrazení  479 slov

Prakticky každý v dnešní době potřebuje rychlou právní radu. Naštěstí stačí zvednout telefon nebo napsat přes internet.

Právní poradenství je nedílnou součástí života. V době, kdy bez právních znalostí se neobejdeme, je právní rada velmi cenná. Vždyť exekuce, osobní bankrot, rozvod nebo dědictví jsou nejčastější důvody, proč oslovit právníka.

Reklama

Je tu ale i nová možnost, jak rychle získat potřebnou radu. Právní poradna je jednou z nich. Samozřejmě existují bezplatné internetové poradny, avšak rady odborníků nemohou zcela postiihnout konkrétní případ a spíše se zabývají obecnými radami.

Placená právní poradna je služba vyplňuje mezeru mezi odpověďmi na jednodušší a obecnější dotazy, poskytovanými zdarma internetovými právními poradnami, a osobní návštěvou advokáta.

A na tuto službu se zaměříme. Vzhledem k tomu, že lidé, kteří se ocitli v tíživé situaci, potřebují rychlou právní pomoc, je nutná reakce. Ten, kdo je pod tlakem, může reagovat příliš zkratkovitě. Navíc neví, jak se zachovat a jak postupovat.

Když si uvědomíme, že vyhledat právníka, o kterém budeme přesvědčeni, že nám pomůže, může trvat dny až týdny, na začátek je vhodné se obrátit třeba na právní poradnu, která funguje telefonicky i internetově.

Smysl právní poradny je takový, že rozhovor s osobou, která je nestranná a současně odborně erudovaná velmi pomáhá uklidnit emoce a najít racionální návod pro další postup. Nutné je ale zdůraznit, že právní linka v žádném případě nenahrazuje zastupování klienta advokátem. tato Poradna pomáhá pouze v případech, kdy je třeba poskytnout pomoc rychle a lze ji poskytnout anonymně.

Princip právní poradny je takový, že klient volá na telefonní linku se zvýšenou sazbou. V případě on-line poradenství je nutné zaplatit za písemnou odpověď předem. To je případ i firmy Český právní servis nabízí na stránkách www.pravnilinka.cz placené právní poradenství.

To spočívá v tom, že smluvní advokáti odpoví a vypracují právní analýzu a postup, jak má klient v tíživé situaci postupovat. Rozsah písemné odpovědi je většinou 3 až 4 strany A4, plus citace z relevantních zákonů.

Vyžadovány nejsou osobní údaje, v hovoru se advokáti věnují ihned případu, hovor není uměle prodlužován. Poplatek slouží jednak k úhradě nutných nákladů na telefonního operátora, ale především na honorář odborníků smluvní advokátní kanceláře.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x