Tři tipy, jak si vybrat firmu na audit

2. prosinec 2015  PR   Finance  1665 zobrazení  392 slov

PR. Pokud máte pocit, že ne vše ve vaší firmě probíhá správně, je zapotřebí s tím něco dělat. Problém může být například v účetnictví, případně v příliš vysokých nákladech a naopak malé produktivitě práce. Jak zjistíte, kde je potíž? Ideální je, pokud si pozvete specialisty, kteří vám provedou audit.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

 

1. Rozhoduje kvalita firmy

Auditorské služby v Praze vám zajistí účetní firma Praha – společnost Triarios. Tato firma má v oblasti vedení účetnictví dlouholeté zkušenosti. Jako externí firma spolupracuje s mnoha společnostmi, a to jak malými, tak i středními a velkými podniky. Pro ně zajišťuje nejen kompletní správu účetnictví (včetně mzdového), ale spolupracuje i s partnery, kteří vykonávají audity.

Při výběru firmy na audit si dejte pozor právě na zkušenosti vybraného partnera. Musí mít za sebou letité zkušenosti a dobré reference. Jen tak máte jistotu, že vás účetnictví i audit udělá správně a v požadované kvalitě.

2. Auditor nikdy neslibuje výsledek předem

Každý externí audit vás bude něco stát. Uvědomte si ale, že cílem je zjistit, co ve vaší firmě špatně funguje, zda nemáte špatně vedené účetnictví, případně nemáte třeba příliš vysoké provozní náklady. To zjistíte jen tehdy, když zvolená externí firma bude pracovat opravdu zodpovědně a nic nezatají. Jak se říká: správný auditor se před ničím nezastaví. Výsledek, který si vysníte a v podstatě jej budete od firmy požadovat, vám bude k ničemu. Budoucnosti vaší firmy to nakonec může jen a jen uškodit.

3. Z auditu si vezměte ponaučení

Z každého auditu a jeho výstupního protokolu by se vaše firma měla poučit a zařídit se tak, aby byly veškeré potíže co nejrychleji odstraněny. Jinak jste jen zbytečně vyhodili peníze a žádné auditorské služby v Praze či jinde v republice vám nepomohou. Žádný externí audit od soukromé firmy není povinný, ale právě proto je dobré si z něj vzít ponaučení.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil