Ušetřete změnou dodavatele plynu až tisíce korun

18. červenec 2012  PR   Finance  1436 zobrazení  387 slov

Ceny energií neustále rostou a mnoho lidí přemýšlí o změně dodavatele. Díky liberalizaci trhu je to možné a lze si vybírat tu nejvhodnější nabídku.

Každá došlá složenka či faktura za plyn se může stát nepříjemným překvapením. Cena plynu totiž roste, a to se projevuje na účtech za energii. V konečném důsledku odběratel zaplatí celkem za rok tisíce korun.

Reklama

Naštěstí už není nutné setrvávat u stávajícího dodavatele, lze ho totiž změnit. Je až překvapující, kolik lidí to neví. Přitom změnou dodavatele plynu lze docílit výrazně levnější cenu za dodávku.

Kalkulačka plynu

Už v roce 2007 totiž proběhla liberalizace trhu s energiemi. Díky této významné změně působí na českém trhu zhruba 30 dodavatelů plynu. Vzhledem k tomu, že tito dodavatelé usilují o zákazníky, mají své nabídky, které se od sebe většinou významně liší.

Je zřejmé, že odběratel plynu zná pouze pár známých dodavatelů. Ovšem i ty ostatní dodavatelé mají zajímavé nabídky a cenovou politiku. Proto je vhodné při výběru nového dodavatele vyzkoušet srovnání cen plynu.

Například web Ušetřeno.cz patří mezi významné srovnávače cen. Navíc kromě srovnávání cen jednotlivých dodavatelů je možné prostřednictvím webu změnit dodavatele.

Tento proces se samozřejmě neobejde bez součinnosti toho, kdo chce dodavatele plynu měnit. Kalkulačka vyžaduje zadání kraje či regionu, spotřebu odběratele a kontaktní informace. Po zadání se zobrazí nová cena plynu.

Odběratel po srovnání cen plynu získá výhody jako je úspora nákladů na plyn, nevyžaduje se většinou aktivační a deaktivační poplatek - za uzavření či ukončení smlouvy. Dále bývají zajištěny stabilní dodávky zemního plynu a smlouva na dobu určitou, následné prodloužení vždy o 12 měsíců.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil