Vedení účetnictví a daňové evidence: pomoci může externí firma

13. leden 2013  Roman Beneš  Finance  1449 zobrazení  594 slov

PR. Při podnikatelské činnosti nezapomeňte také na správné vedení účetnictví. To je základem úspěšného podnikání.

PR. Pakliže podnikáte jako fyzická osoba, nebo dokonce máte založenou vlastní firmu, musíte si ohlídat spoustu věcí. Jde nejen o to, aby vaše kancelář byla dobře vybavena, tzn. nechyběly v ní žádné důležité kancelářské potřeby, počítač pro lepší správu firmy, tiskárna a další, zapomenout samozřejmě nesmíte ani na vedení účetnictví.

Dva typy účetnictví

Vedení účetnictví je potřebné pro to, abyste měli veškerou evidenci příjmů a výdajů v pořádku. Na základě toho pak také odvádíte příslušné daně státu. Existují dvě základní možnosti vedení účetnictví

  • Daňová evidence
  • Účetnictví

První typ, daňová evidence, je určena pro fyzické osoby, jejichž obrat za rok nepřesáhne 2|5 milionů korun. Jde vlastně o relativní novinku, která nahradila dřívější jednoduché účetnictví. Daňová evidence je velmi snadná, stačí si vést evidenci příjmů a výdajů a také evidenci majetku a příslušných závazků. Podnikatel musí vše doložit potřebnými doklady, které si archivuje.

Druhý typ, který je dnes nazvaný jednoduše účetnictví, se dříve označoval jako podvojné účetnictví. Je určen pro všechny podnikající subjekty, které nemohou využívat daňovou evidenci. Účetnictví je v tomto případě podstatně složitější. Je proto logické, že si většina firem na odborné vedení účetnictví najímá externí společnost. Ta jim spravuje kompletní účetnictví za paušální poplatek. Dochází zde například i ke zpracování mezd, zastupování u finančních úřadů a k mnoha dalším činnostem, které mají vazbu na účetnictví a správu financí firmy.

Hlavní důvody, proč nechat vedení účetnictví na odbornících

Hledáte důvody, proč si účetnictví nechat vést od externí firmy? Hlavní důvod byl již vyřčen. Účetnictví firem je mnohdy složitou záležitostí, na kterou je potřeba mít dostatečné vědomosti, právní povědomí a také zkušenosti. Mějte na paměti, že špatně vedené účetnictví může vás a vaši firmu dostat do velkých potíží. Vedení účetnictví a daňové evidence se však vyplatí i z časového hlediska. Ušetříte totiž mnoho času, který byste jinak museli věnovat správou účetních dokladů, vedením mzdové agendy atd. Navíc nabudete muset ve své firmě zbytečně platit specialisty, kteří by se účetnictvím zabývali. Firmy, které zajišťují externí vedení účetnictví, jsou vám zodpovědné za to, že veškeré účetní záležitosti budou v pořádku.

Nezapomeňte, že do účetnictví je potřeba zahrnout vše, co se týká chodu firmy, a to včetně například nákupu nových materiálů, ale i takových drobností, jakými jsou renovace tonerů či nákup služebních mobilních telefonů. Mimochodem, kvalitní a levné mobilní telefony a veškeré příslušenství k nim koupíte v internetovém obchodě marzo.sk.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x