Založení s.r.o. bez zbytečného běhání po úřadech

26. září 2012  Roman Beneš  Finance  1386 zobrazení  471 slov

PR. Pro podnikatele, kteří již mají vysoké obraty a nevyplatí se jim podnikat na živnostenský list, je lepší variantou založit si společnost s ručením omezeným.

Pro podnikatele, kteří již mají vysoké obraty a nevyplatí se jim podnikat na živnostenský list, je lepší variantou založit si společnost s ručením omezeným. Založení s.r.o. jim přinese mnoho výhod. Je pravdou, že proces založení společnosti s ručením omezeným je během na dlouhou trať, neboť je potřeba vyřídit mnoho věcí na jednotlivých úřadech. Mnohé podnikatele to může od založení s.r.o. dokonce i odradit. Je zde však i mnohem snadnější a rychlejší varianta - založení s.r.o. prostřednictvím specializované firmy, která za podnikatele vyřídí všechny potřebné náležitosti.

Pomoc se založením s.r.o.

Založení s.r.o. díky spolupráci s takovouto firmou může být velmi rychlé a bezproblémové. Obvykle stačí této firmě poslat údaje, které jsou potřebné k založení, zápisu do Obchodního rejstříku a vystavení všech potřebných oprávnění. Celá akce trvá jen několik dnů, podnikatel přitom nemusí sám složitě obíhat všechny úřady a ušetří tak mnoho drahocenného času i energie.

Na co se musí podnikatel připravit, zakládá-li s.r.o. zcela sám

Pakliže by se podnikatel rozhodl, že si založení s.r.o. provede zcela sám, musí například počítat s tím, že bude vyplňovat složitý podací formulář, který může mít klidně i 20 stránek. Během procesu založení s.r.o. navíc navštíví jednotlivé úřady i více než desetkrát. Celkem bude muset také doložit více než 20 žádostí. Už jen tento strohý výčet naznačuje, že je mnohem efektivnější založení s.r.o. s pomocí externí firmy, která vše vyřídí jménem podnikatele.

Podnikatelé v České republice sice již dnes nemusejí nutně mít registrační pokladny, které byly jeden čas povinné, nicméně přesto se jejich používání vřele doporučuje, neboť zjednodušuje a zpřehledňuje účetnictví firmy, zejména jedná-li se o podnikání ve službách apod. Výdaje na tzv. fiskální pokladny nejsou tak velké, jejich běžný provoz je pak finančně už prakticky beznákladový, nepočítáme-li investice do náplně do tiskáren atd.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x