Založte si společnost koupí tzv. ready made

1. prosinec 2012  PR   Finance  1488 zobrazení  816 slov

Začít podnikat snadno a rychle je skutečně možné. Nemusí se sklaádat základní kapitál a přitom s.r.o. nebo a.s. si lze založit prakticky ihned.

Ready made společnosti jsou vyelmi oblíbené, protože lze de facto podnikat okamžitě a není důvod složitě zakládat novou firmu obíháním úřadů či skládáním základního kapitálu.

Reklama

Tato forma založení společnosti, ať už se jedná o společnost s ručením omezeným (s.r.o.), akciovou společnost (a.s) či dokonce o méně známou Societas Europaea (S.E.), je poměrně rychlá a zas tolik nestojí.

Ready made společnosti se vyznačují splaceným základním kapitálem a minimem administrace. Jde vlastně o předzaloženou společnost.

Takto založená firma nevyvíjí žádnou činnost. Účel ready made společnosti je takový, že byla založena z jednoho jediného důvodu - aby byla prodána.

Samozřejmě se derou myšlenky, zda takováto společnost není problémová a zda v sobě neskrývá nějaká úskalí či kostlivce ve skříni. Avšak není tomu tak. není důvod se bát nějakých pohledávek ani nečekaných závazků. Vše je totiž náležitě ošetřeno ve smlouvě.

Ready made společnosti jsou takové, které jsou již zapsány v obchodním rejstříku a mají tak plně splacený základní kapitál. To znamená, že u společnosti s ručením omezeným to činí 200 000 korun a u akciové společnosti požadované 2 000 000 korun.

Z toho vyplývá, že koupí ready made společnosti podnikatel výrazně ušetří. Nemusí se tak peníze vynakladat na založení firmy. Dalším výrazným bonusem je vynechání zbytečného několikatýdenního administrativního procesu. Ušetří se spousta času a práce s vyřizováním papírů.

Jak koupit ready made společnost

Prodejem ready made společností se věnují různé firmy i advokátní kanceláře. Zavedená praxe je taková, že v nabídce je vždy velké množství různých firem s různými názvy a předmětem podnikání. Dále se lze rozhodovat podle délky firmy po jakou je zapsána v obchodním rejstříku. Je zřejmé, že společnosti, které působí v oboru déle, působí na zákazníka důvěryhodněji.

Objednání ready made společnosti znamená několik výrazných výhod. Především rychlost: podnikat lze prakticky do 60 minut. Využítí zkušeného partnera při založení společnosti, resp. jejího odkupu je vyžadována komplexnost. To znamená, že pracovníci jako profesionálové vše zařídí a připraví.

Důležité je při výběru partnera, resp. firmy, od které si podnikatel kupuje ready made společnost, aby se v probelamtice prodeje firem na 100 procent orientovala. Rovněž jsou cenná mezinárodní působnost, neboť jen díky tomu lze pomoci se založením evropské společnosti. Samozřejmostí je individuální přístup.

Průběh koupi ready made společnosti

Koupit si založenou společnost je velmi snadné. Stačí udělat jen pár kroků. Tím prvním je rezervace. Stačí zavolat nebo napsat představu o firmě. Pracovník si s novým klientem, resp. podnikatelem, domluví schůzku v termínu, který bude plně vyhovovat.

Pracovník sdělí seznam všech dokumentů, které bude od podnikatele potřebovat. Firma připraví veškeré dokumenty, formuláře, smlouvy. Dále zajistí součinnost notáře připraveného provést požadované úkony při založení společnosti.

Na vlastní schůzce podnikatel udělíte plnou moc a předá dokumenty. Zároveň jmenuje jednatele (při založení s.r.o.) nebo se svolá valná hromada (v případě a.s.). Dále je samozřejmost zastoupení před úřady. Pracovníci podají návrh na zápis založené společnosti do obchodního rejstříku. Firma tak zaregistruje společnost u živnostenského a finančního úřadu.

Doprovodné služby

K nově koupeným založeným ready made společnostem se určitě hodí i sídlo v Praze. To je další bonus - zřízení sídla v Praze včetně přeposílání pošty. Mezi další hojně využívané služby je vedení účetnictví či zastoupení před státními orgány. Nechybí ani možnost služby vytvořit audit společnosti.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil