ČNB chce více kontrolovat nekalé praktiky makléřů

16. září 2011  PR   Investice  2423 zobrazení  215 slov

Česká národní banka se rozhodla být důslednější při kontrolách nekalých praktik makléřů. Banka chce ochránit lidi obchodující na kapitálovém trhu.

ČNB chce více kontrolovat nekalé praktiky makléřůČNB chce více kontrolovat nekalé praktiky makléřů

Česká národní banka (ČNB) přitvrzuje kontroly nekalých praktik makléřů. Proto podle MF Dnes zřídila šest krajských poboček s týmy inspektorů, kteří se zaměří na investiční zprostředkovatele. ČNB chce ochránit lidi, kteří se rozhodli zkusit štěstí na kapitálovém trhu, tedy hlavně přes investice do akcií.

Reklama

Regulátor bankovního trhu se chce zaměřit na investiční zprostředkovatele, tedy firmy, u nichž vzniká hodně pochybení, ale přitom nejsou tak regulované jako obchodníci s cennými papíry.

Nekalou praktikou ČNB vnímá například to, když si makléř rychle otevře i zavře pobočku. V minulosti se několikrát ukázalo, že sloužily hlavně jako "naháněči" nových klientů obchodníkům. A následně pak obraly klienty o peníze na poplatcích za obchodování, uvádí list.

Loni dala ČNB maximální pokutu 20 milionů korun společnosti Capital Partners, která podle lidí z branže kolem sebe soustředila největší množství pochybných zprostředkovatelů. Ti klienty nutili do obchodování, aby od nich mohli maximálně vybírat poplatky.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil