Investiční zlato a stříbro je žádané. Atraktivní jsou zejména zlaté mince

24. leden 2013  PR   Investice  2331 zobrazení  518 slov

Stále více lidí přemýšlí o možnostech vhodného spoření svých financí. Jednou z cest je investování do zlatých či stříbrných mincí.

Investiční zlato a stříbro je žádané. Atraktivní jsou zejména zlaté minceInvestiční zlato a stříbro je žádané. Atraktivní jsou zejména zlaté mince

Je několik možných investičních příležitostí. Typickým příkladem je nákup nemovitosti. Ty patří mezi hmotná aktiva, která však nejsou likvidní. Další investiční možností je zlato a jiné cenné kovy. To jsou naopak likvidní aktiva. Znamená to, že jsou jednoduše obchodovatelná.

Reklama

Investoři, kteří chtějí získat zlato do svého vlastnictví, je mohou nakoupit ve formě zlatých slitků. Myšleny jsou cihly nebo zlaté mince, které se prodávají nejčastěji v trojských uncích nebo gramech.

Zlaté mince či stříbrné mince

Takové zlato se nazývá investiční zlato. Je to investiční nástroj podobný cenným papírům. Tyto zlaté mince nejsou kupovány ze sběratelských důvodů, ale jako investice. To znamená, že slouží k uložení papírových peněz.

Kromě zlatých mincí jsou k dostání i stříbrné mince. Tento typ se nazývá investičním stříbrem a využívá se ke stejným účelům jako zlaté mince.

Jedním z důvodů, proč lidé se rozhodli investovat papírové peníze do zlatých či stříbrných mincí je skutečnost, že jeho cena neustále roste. Navíc někteří lidé nakupují zlato ve víře, že se současný monetární a finanční svět zhroutí. Tím pádem pouze zlato si uchová svoji hodnotu. Jsou samozřejmě i další důvody, prč lidé přemýšlí o přeměně peněz do investičního zlata nebo stříbra.

Jak již bylo konstatováno, neustále rostoucí obliba investičního zlata je logickou reakcí na směřování současného peněžního systému, který je čím dál více založen na virtuálních hodnotách. Naopak zlato je stálice. Důvodů je hned několik: stálost, chemická odolnost, značná měrná hmotnost a vysoká, všeobecně uznávaná hodnota.

Kde investiční zlato či stříbro nakoupit

Investiční zlato je v současnosti vnímáno nejen jako zajímavý investiční nástroj, ale především jako účinná pojistka proti případným ekonomickým turbulencím.

Investoři, kteří se rozhodli pro zlaté slitky či stříbrné slitky, by se měly obrátit na zkušeného obchodníka s těmito investičními produkty. Jedním z nich je například AuPortal, který nabízí investiční zlato ve všech jeho nejoblíbenějších podobách, hmotnostech a provedeních. Rovněž je vhodné vědět, že investiční zlato je osvobozeno od DPH.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil