Je vhodný dárek zlatá cihlička?

17. listopad 2014  Roman Beneš  Investice  2159 zobrazení  552 slov

PR. Blíží se čas Vánoc a vy jistě přemýšlíte o tom, komu jaký dárek nadělíte pod stromeček. Zajímavým řešením může být dar v podobě investičního zlata.

Zdroj: golden-invest.czZdroj: golden-invest.cz

 

Malý, avšak cenný dárek

Zlaté cihličky jsou jednou z forem, které lze označit za takzvané investičního zlato. Jde o produkty, které jsou vhodné pro velké i drobné investory. Malé cihličky jsou v obchodech k dostání už od hmotnosti pouhého 1 gramu. Takovýto předmět z vás asi ani během let neudělá boháče, ale poslouží spíše jako jakási upomínka, kterou v horších časech můžete opět prodat a získat tak své peníze zpět, aniž by ztratily něco ze své reálné hodnoty. Právě stabilita je pro investiční zlato, ať už se jedná o cihličky či zlaté mince, typickou vlastností.

Výhodná alternativa ke klasickým šperkům

Je zvykem, že si mezi sebou lidé pod stromečkem darují zlaté šperky, řetízky a náušnice. K nákupu zlatých cihliček však z tohoto důvodu přistupuje jen málokdo. A je to škoda. Oproti šperkům jde sice o předmět, který v běžném životě nijak nevyužijete. I přesto si dovolím tvrdit, že je investiční zlato jako dárek rozhodně vhodné.

Samotný fakt, že někoho obdarujete cenným předmětem, je pozitivní. Když navíc danému člověku vysvětlíte, jaké výhody má v dnešní době držení investičního zlata ve formě cihel či mincí, pak z takovéhoto dárku bude mít jistě ještě větší radost. A nemusí se jednat jen o drobnost, v obchodech jsou k mání i zlaté cihličky, které mají velkou hodnotu. V tom případě už daného známého či příbuzného obdarujete něčím, co může v budoucnu zužitkovat.

Rozhodně jde o vhodnější dárek, nežli tehdy, když mu do obálky vložíte peníze s tím, aby si je schoval do šuplíku na horší časy. Peníze totiž mohou rychle ztratit svoji hodnotu, což poznali před několika lety třeba na Islandu. Investiční zlato však na burzách prožívá jen minimální výkyvy a dá se tak téměř s jistotou říci, že bude mít přibližně stejnou, ne-li větší hodnotu i za pět či deset let. Zásoby zlata koneckonců nejsou nevyčerpatelné, takže jeho cena bude logicky stoupat. Investiční zlato je jistotou.

Výhodný nákup provedete v obchodě www.golden-invest.cz. Na výběr jsou zde zlaté cihličky a mince v mnoha velikostech a tvarech.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x