Návod, jak si vybrat stříbrné investiční mince

25. březen 2015  Roman Beneš  Investice  2071 zobrazení  517 slov

PR. Přečtěte si návod, jakým způsobem si vybrat a nakoupit investiční stříbrné mince.

Zdroj: Zdroj: "Wiener Philharmoniker coin" by User:Honeplus - Photo taken by User:Honeplus.. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wi

Investiční stříbrné mince patří k produktům, do nichž se vyplatí investovat finanční prostředky, a to hned z několika důvodů. Je ovšem nutné vědět, jak při jejich výběru postupovat. Řiďte se radami, které uvádím níže a s nákupem budete spokojeni.

Co to jsou investiční stříbrné mince?

V první řadě si musíte ujasnit, co to vlastně investiční stříbrné mince jsou. Ne každá mince ze stříbra totiž splňuje normy, aby se dala považovat za investiční. Zásadní pravidlo zní, že ryzost kovu musí být minimálně 999. Další podmínkou je minimální hmotnost, která by v případě stříbra neměla být nižší nežli 0,5 unce.

Nejdůležitější je likvidita stříbrných mincí

Jako investoři dávejte vždy přednost stříbrným mincím, které mají dostatečnou likviditu. To znamená, že je v případě potřeby můžete lehce směnit po celém světě. Na rozdíl od sběratelských mincí, které se často dosti obtížně prodávají, neboť o ně není taková poptávka. Pro investice do stříbra vybírejte takové mince, které jsou raženy ve větším množství.

Výběr obchodu, v němž si investiční stříbro zakoupíte

Nákup stříbrných mincí provádějte jedině v osvědčeném obchodě, ať už klasickém či internetovém. Z internetových vyzdvihnu například Golden Invest. Jde o obchod, jenž prodává certifikované investiční zlato a stříbro. Máte zde jistotu, že nekupujete „zajíce v pytli“. Ceny jsou vždy určeny podle aktuálních hodnot drahých kovů na burze. Rozhodně se vám tak nestane, že byste za vybraný produkt platili nějak přemrštěnou sumu.

Jaké mince si pořídit?

Dávejte přednost známým mincím. Jako příklad uvedu stříbrné mince Philharmoniker, které pocházejí z Rakouska. Jejich charakteristickým rysem je vyobrazení Vídeňské filharmonie a hudebních nástrojů. Tyto mince patří k vůbec nejprodávanějším na světě. Podobně dobrou investicí jsou také stříbrné mince Maple Leaf s vyobrazením kanadského symbolu – javorového listu. Tyto mince vydává Kanadská královská mincovna.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x