Od října budou k prodeji spořící státní dluhopisy

20. září 2011  PR   Investice  1802 zobrazení  183 slov

Spořící státní dluhopisy mají přinést do státní pokladny peníze a občané tak mají vlastně půjčit vlastnímu státu. Objednat si v říjnu bude možné ze tří typů dluhopisů.

Ministr financí Miroslav Kalousek představil projekt Spořicí státní dluhopisy. Cílem projektu je nabídnout občanům bezpečnou investici pro jejich úspory a zároveň neplatit úrokové výnosy ze státního dluhu pouze velkým finančním skupinám, ale právě i drobným investorům.

Reklama

Občané a neziskové organizace si tak mohou od 3. října 2011 do 1. listopadu 2011 objednávat tři typy státních dluhopisů.

Na účet pak budou připsány 11. listopadu 2011. V nabídce bude jednoletý diskontovaný, pětiletý kuponový a pětiletý reinvestiční dluhopis.

Většina služeb včetně zřízení, vedení a zrušení majetkového účtu nebude zpoplatněna. Minimální objem jedné objednávky je 1 000 ks dluhopisů. Nominální hodnota jednoho kusu bude 1 Kč. S možností předčasného splacení se počítá u všech typů spořicích dluhopisů. Distribuci zajistí 378 poboček České spořitelny, ČSOB a Komerční banky.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil