Pět hlavních důvodů, proč nakupovat investiční zlato a stříbro

24. říjen 2016  PR   Investice  1359 zobrazení  469 slov

PR. V rámci úspor a zhodnocení vámi vydělaných peněz máte celou řadu možností. Jednou z nich je investice do cenných kovů, kterou doporučují i mnozí ekonomové i další odborníci. Důvodů se najde hned několik.

Zdroj: auportal.czZdroj: auportal.cz

1. Dobrý uchovatel hodnoty peněz

Investiční zlato a stříbro jsou kovy, jejichž vlastnosti přesně definují právní normy. Jedině se správnými parametry a certifikáty se dají označovat pojmem „investiční“.

Investiční stříbro a zlato slouží jako skvělý uchovatel hodnoty peněz. Co si pod tím představit? Pokud do nich investujete, máte takřka jistotu, že postupem času neztratí svoji hodnotu a dostanete za ně v přepočtu stejně peněz, jako když jste je pořizovali, a to v reálném měřítku. Zlaté mince, investiční zlaté slitky a investiční stříbro nepodléhají inflaci, nejsou tolik náchylné na výkyvy v cenách. Jde tak o oproti cenným papírům a dalším příležitostem k velmi bezpečné investici.

2. Přenositelnost

Investiční zlaté slitky a mince jsou snadno přenositelné, stejně jako stříbrné. I relativně malé množství může mít hodnotu několika set tisíc korun. Můžete si je tak klidně vzít na druhý konec světa, aniž by byla přeprava nějak složitá z logistického hlediska.

3. Snadná směna po celém světě

Investiční stříbro a zlato se zcela běžně směňují po celém světě. Jde o univerzální prostředek směny, za který v každém koutu naší planety dostanete peníze.

4. Jednoduchý nákup online

Velkou výhodou dnešní doby je fakt, že se slitky a mince ze zlata či stříbra dají zakoupit v online obchodech. Už nemusíte chodit do specializovaných kamenných obchodů, který je u nás jen pár. Investiční zlato a stříbro si pořídíte z klidu a pohodlí domova.

5. Možnost nákupu i pro drobné střadatele

Dříve do zlata a stříbra investovali pouze velké firmy, národní banky či bohatí soukromníci. Dnes si je ale může pořídit i drobný střadatel, který chce tímto prostřednictvím investovat jen pár tisíc korun. Předním obchodníkem s investičními kovy v ČR, u kterého můžete nakupovat, je společnost AuPortal. I u ní se dá nakupovat online.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil