Proč je dobré investování do zlata?

25. září 2014  Roman Beneš  Investice  1602 zobrazení  445 slov

PR. Jednou z možností, jak dobře naložit s vašimi úsporami, je investice do zlata.

Proč je dobré investování do zlata?Proč je dobré investování do zlata?

Investiční zlato, které představují zlaté cihly a mince, je definováno v zákoně o DPH. Jaké jsou hlavní výhody investice do zlata?

Investiční zlato musí mít určitou ryzost. V případě, že jde o zlaté mince, je ryzost stanovena minimálně na 900 tisícin a musí se jednat o mince, které byly vyraženy po roce 1800. Kromě dalších podmínek zákon udává i další pravidlo, které lze označit za jednu z velkých výhod při investici do zlata – investiční zlato je totiž osvobozeno od DPH. To je rozdíl oproti investicím do jiných komodit, třeba do diamantů apod.

Investiční zlato koupíte a prodáte na celém světě

Zlaté cihly a mince je dále dobré si pořídit také kvůli vysoké likviditě zlata. Je možné ho prodat a směnit za peníze prakticky kdykoliv a kdekoliv ve specializovaných obchodech, zlatnictvích a dnes už bez problémů také v internetových e-shopech.

Na zlatu se dá vydělat

Investiční zlato lze doporučit jako výhodnou investici v okamžiku, kdy nehledáte za každou cenu možnost vydělat co nejvíce peněz. Oproti jiným investičním možnostem slouží zlato spíše k uchování hodnoty peněz. To však neznamená, že byste při vhodné době nákupu a následném prodeji nemohli získat peníze navíc.

Právě nyní je vhodná doba investice do zlata, neboť šla jeho cena na trzích v posledních měsících dolů a dá se očekávat, že po čase nabere opačný kurz.

Vaše úspory odolají inflacím i dalším negativním ekonomickým vlivům

Investicí do zlata zbytečně neriskujete, že přijdete o své pracně získané úspory. Na zlaté cihly a mince nemají vliv ekonomické krize, jeho hodnotu neovlivní ani inflace, která je velký strašákem pro lidi, kteří mají své úspory na bankovních účtech. Jde tak nejen o bezpečnou, ale i velmi chytrou investici, které nebudete litovat.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil