Státní spořící dluhopisy byly objednány za 21 miliard korun

7. říjen 2011  PR   Investice  1776 zobrazení  200 slov

Státní spořící dluhopisy lákaly. Původně plánovaný objem ve výši 10 miliard korun se díky zájmu vyšplhal až na objednávky ve výši 21,2 miliardy.

Ministr financí Miroslav Kalousek může být více než spokojen s první emisí dluhopisů pro občany. Celkový objem již uhrazených objednaných státních dluhopisů pro občany činí 19,4 miliardy korun.

Reklama

K čtvrteční 10. hodině tak lidé zaplatili už 91,4 procenta z celkového objemu objednávek ve výši 21,2 miliardy korun. Na facebookovém profilu spořicích státních dluhopisů o tom informovalo ministerstvo financí.

Původní plán objemu emise byl přitom 10 miliard a ministerstvo plánovalo dluhopisy prodávat do 1. listopadu, ale kvůli velkému zájmu investorů přijímalo objednávky jen od pondělí 3. října do pátku 7. října.

"Zájem je značný, musím uznat úspěch této první emise. Nejsem si ovšem jistý tím, že se jedná o skutečně lidovou investici. Jinými slovy ti, kteří státní dluhopisy kupují, se zřejmě těžko rekrutují z řad střední či nižší střední třídy," poznamenal k tomu již minulý týden pro iHNed.cz Marek Hatlapatka, hlavní analytik společnosti Cyrrus.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil