Zlatá mince jako vhodný dárek k narození dítěte

23. prosinec 2014  Roman Beneš  Investice  2824 zobrazení  587 slov

PR. Očekává někdo ve vaší rodině narození potomka a vy marně přemýšlíte, co mu hned k narození věnovat pěkného. Hraček a různých drobností jistě bude mít malé dítě od celého příbuzenstva dostatek. Co takhle mu věnovat dárek v podobě zlaté mince?

Zlatá mince jako vhodný dárek k narození dítěteZlatá mince jako vhodný dárek k narození dítěte

 

Návrat k tradici

V českých zemích bylo kdysi dávno tradicí, že se malým dětem při narození dával zlaťák. Měl znamenat jakousi předzvěst či spíše přání, aby se jim v životě dařilo a neměly ani v těch nejhorších dobách nouzi o peníze. Dnes už je tato tradice téměř zapomenuta. Vy ji ovšem můžete znovu obnovit.

Dát dítěti zlatou minci není jen symbolickou záležitostí, jak se na první pohled může zdát. Jde také o první investici pro dítě, kterou uděláte, ať už přímo jako rodiče nebo jako příbuzní. Zlatá mince může během let nabrat na hodnotě. V dospělém věku tak bude mít obdarovaný možnost ji v případě potřeby zpeněžit. Nebo si ji i nadále uchová jako památku na vás.

Památka i cennost, kterou dítě ocení, až vyroste

Investiční zlato, mezi nějž se řadí kromě zlatých mincí také zlaté slitky a cihličky, je výborným dárkem nejen pro právě narozené děti. Jde o investici, díky níž má osoba, jež investiční zlato drží, jistotu, že za něj v budoucnu může kdykoliv a kdekoliv na světě dostat peníze. A to minimálně v té reálné hodnotě, v jaké bylo pořízeno.

U zlatých mincí je však obecně předpoklad, že jejich hodnota postupem času roste, neboť jsou vydávány zpravidla jen v omezených počtech. Jsou tak do určité míry vzácné. Sběratelé jsou za mince mnohdy ochotni dát i několikanásobek jejich původní ceny.

Když dnes věnujete narozenému dítěte zlatou minci v hodnotě pár tisíc korun, může se stát, že za dvacet či třicet let bude její hodnota mnohonásobně vyšší. Jde tak nejen o symbolický, ale i praktický vklad do budoucnosti dítěte.

Zlaté mince pro dítě pořídíte na internetu

Zlaté investiční mince, které poslouží jako pěkný a přitom cenný dárek při narození dítěte, zakoupíte v internetovém obchodě golden-invest.cz. V něm najdete významné pamětní mince, které splňují veškeré parametry k tomu, aby mohly být označeny za investiční zlato. Kromě zlata jsou v obchodě k dostání také stříbrné slitky a mince. Ostatně už v jednom z minulých článků jsme psali o tom, kde se dají sehnat investiční stříbrné mince. I ony se mohou stát, podobně jako ty zlaté, vhodným dárkem k narození dítěte.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.44 hvězdiček / Hodnoceno: 9x