Ceny povinného ručení: Změna pojišťovny může vést k výrazným úsporám

21. říjen 2013  Roman Beneš  Pojištění  1463 zobrazení  533 slov

PR. Povinné ručení si musí sjednat každý majitel motorového vozidla. Jeho cena je přitom závislá na kubatuře vozidla a dalších aspektech.

Povinné ručení si musí sjednat každý majitel motorového vozidla. Jeho cena je přitom závislá mimo jiné na kubatuře vozidla, dále pak také na tom, zda řidič jezdí bez dopravních nehod. Samozřejmě jej ovlivňuje také volba konkrétního typu pojištění a pojišťovny.

Jakým způsobem se mění pojišťovna

Povinné ručení nabízí dnes celá řada pojišťoven. Pokud z nějakého důvodu nejste spokojeni s tím, kolik za toto pojištění platíte a hledáte jinou možnost, pak je určitě vhodné si nejprve provést srovnání povinného ručení, například na portále srovnavame-povinne-ruceni.cz.

Díky srovnání totiž získáte jasný a ucelený přehled o tom, kolik byste za povinné ručení platili u ostatních pojišťoven. Pokud vám kalkulačka vyhodnotí, že máte šanci u některé z pojišťoven získat povinné ručení výhodněji, nežli jej máte nastavené nyní, je možné prakticky ihned přistoupit ke změně.

Kdy podat výpověď ze stávající smlouvy?

Při změně povinného ručení je potřeba nejprve podat písemnou výpověď. Obecně zde platí, že by k tomuto kroku mělo dojít alespoň šest týdnů před výročím současné smlouvy, tedy roku poté, co jste si jej sjednali.

Další variantou je možnost vypovědět smlouvu měsíc od chvíle, kdy vám pojišťovna oznámila, že dochází ke změně pojistného, případně tři měsíce od pojistné události. Ke změne se dá přistoupit i ve chvíli, kdy prodáváte auto, případně vám bylo zcizeno.

Úspory při změně pojišťovny činí stovky korun

O tom, jak vybírat povinné ručení, se dozvíte více informací na webových stránkách vybirame-povinne-ruceni.cz. Zde mimo jiné zjistíte, že povinné ručení lze bez problémů sjednat i online. Stačí si vybrat pojišťovnu.

Na základě dohody pak dojde k ukončení stávající smlouvy a plynulému přechodu k nové pojišťovně. Díky online vyřízení budete mít mnohem méně starostí. Ušetříte nemalé množství času a hlavně peněz. Díky srovnání povinného ručení a následné změně lze ušetřit stovky, ba dokonce v některých případech i tisíce korun ročně. A to stojí za úvahu, že?

Komerční sdělení kupclanek.cz


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil