České pojišťovny nabízejí několik typů povinného ručení

20. březen 2012  Redakce MS   Pojištění  1682 zobrazení  560 slov

PR. Na pojistném trhu je několik pojišťoven s mnoha zajímavými produkty. Díky tomuto rozsahu si lze vybrat tu správnou pojišťovnu.

Povinné ručení je zákonnou povinností pro každého vlastníka motorového vozidla. Majitel auta či motorky musí mít uzavřené pojištění u jakékoliv pojišťovny. A na pojistném trhu jich je několik.

Uzavřít zákonné pojištění je možné například u AXA, České pojišťovny, ČPP, Wüstenrot.

Povinné ručení AXA

Povinné ručení AXA se vyznačuje zejména kvůli asistenčním službám. Pojišťovna AXA nabízí takové praktické služby, jako je otevření vozu, když si řidič zabouchne dveře, zajistí výměnu kola při defektu či dovezení benzínu, pokud během cesty dojde.

V případě pojistného plnění AXA nabízí dvě varianty, a to Standard – 35 000 000 Kč na škody na majetku i zdraví cizích osob včetně ušlé mzdy, Standard Plus – 70 000 000 Kč na škody na majetku či zdraví cizích osob včetně ušlé mzdy. Navíc pojišťovna výrazně zvýhodňuje obyvatele menších měst a obcí do 50 000 obyvatel. Vybírat lze i z dalších výhodných doplňkových připojištění, které pomohou automobil lépe ochránit.

Povinné ručení České pojišťovny

V případě produktu povinné ručení České pojišťovny lze vybírat z pěti variant odstupňovaných podle rozsahu nabízených služeb. Tato pojišťovna také nabízí limity pojistného plnění poměrné vysoké výše.

Konkrétně: Start – limity 35 milionu korun, Standard 50 milionu korun, Exclusive – 100 milionu korun, Exclusive Plus – 120 milionu Kč, Exclusive Max – 150 milionu korun.

Limity plnění nejsou jediné rozdíly mezi těmito typy. Vyšší varianty přinášejí lepší asistenční služby a více doplňkových připojištění v ceně povinného ručení. Dále je možnost si zvolit připojištění, jako je úrazové, pojištění střetu se zvěří, pojištění skel či zavazadel.

Samozřejmostí je čerpání bonusů, pokud řidič dostatečně dlouho řídil bez nehod. Při sjednání tohoto povinného ručení online navíc čeká sleva.

Povinné ručení ČPP

ČPP povinné ručení má k dispozici tři varianty. Ty se liší výškou limitů pojistného plnění a také rozsahem dalších možností. Zákonné pojištění od této pojišťovny upřednostňují řidiči, kteří chtějí ušetřit a tolik nepožadují asistenční služby.

Ty jsou také odstupňovány podle uzavřené varianty pojištění. Využít lze možnosti opravy vozidla na místě nehody, vyproštění vozidla, odtah vozidla nebo tlumočnické služby.

Povinné ručení Wüstenrot

Wüstenrot povinné ručení nenabízí žádné varianty povinného ručení odstupňované podle rozsahu služeb. Volit si lze pouze navýšené limity pojistného plnění, základní limity činí 35 milionu korun – tedy zákonné minimum – a navýšené limity nabízejí krytí do výše 70 milionu korun.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil