Jak a o kolik zdraží povinné ručení vozidel?

10. prosinec 2013  PR   Pojištění  1573 zobrazení  337 slov

Po letech, kdy cena povinného ručení především díky velké konkurenci a uplatňování bonusů při předhánění pojišťoven u svých pojistných produktů za jízdu bez nehod spíše klesala, nyní nastává obrat. Všechny pojišťovny pro rok 2014 již ohlásily zdražení.

Jenže ani začátek roku 2014 nebude zdražení povinného ručení (http://www.kalkulacka-povinneho-ruceni.com/) konečné datum. I v průběhu roku dojde k dalšímu navyšování cen pojistných produktů. Nejprve je očekávané zvýšení ceny o 10 procent. Pojišťovny budou monitorovat situaci i růst svých nákladů. Pokud vyhodnotí, že situace je pro ně nevýhodná, oznámí další zdražení.

Reklama

Fixace pojištění

Proto mnoho vlastníků vozidel se začíná ptát po fixaci. Ta je obvykle používána u cen za energie. Tuto novinku v případě pojištění, resp. povinného ručení nabízí některé pojišťovny. Například Generali.

Ovšem je tu jedno riziko. V případě konkurence může dojít k novému stlačování cen a ke zlevnění. V případě fixace s tím nelze nic dělat. Klient pojišťovny i v tomto případě by stále platil stejně podle toho, jakou částku pojistného zafixoval.

O kolik zdraží pojišťovny

Na českém trhu je poměrně velký počet pojišťoven, které nabízejí povinné ručení. O kolik procent zdraží pro rok 2014?

Podle nyní dostupných informací Allianz navýší ceny minimálně o 10 procent. Ve stejné výši plánuje zdražení i Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP), ČSOB Pojišťovna.

V rozmezí 9-12 procent zdraží povinné ručení (http://www.levne-povinne-ruceni.org/kdo-by-nechtel) u Generali, u HVP okolo 7 procentm naopak Slavia o 12-20 procent, Uniqa mezi 10-15 procenty. AXA oznámila zvýšení ceny o 15 procent.

Neurčitě se vyjádřili zástupci Wüstenrot (v řádu jednotek) a Triglav (počítáme se zdražením).


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil