Jak si vybrat a co čekat od životního pojištění

10. říjen 2013  PR   Pojištění  1200 zobrazení  476 slov

Životní pojištění patří mezi časté pojištění osob. Tento typ pojištění chrání před finančními důsledky nejrůznějších životních situací. Je to proti riziku smrti, proti riziku trvalé invalidity či smrti úrazem.

Je to pojištění proti riziku smrti, proti riziku trvalé invalidity či smrti úrazem. Na pojistném trhu jsou dva základní druhy životních pojištění: rezervotvorné životní pojištění, což je investiční a kapitálové. A také rizikové životní pojištění.

Reklama

Na trhu existují dva základní druhy životních pojištění – rezervotvorné životní pojištění (investiční, kapitálové) a rizikové životní pojištění.

Třeba životní pojištění Patriot nabízí zhodnocení peněz ročním úrokem 2,7 procent. Tento typ pojištění ochrání jak pojistníka, tak jeho rodinu a rovněž naspořené peníze. Toto pojištění je tedy i ideální investicí do budoucna, neboť peníze zhodnocuje.

Do životního pojištění lze kdykoliv peníze vložit a následně kdykoliv vybrat větší obnos peněz. To znamená, že pojistitel má své peníze kdykoliv k dispozici.  Pojistná doba trvá 15 let.

Například v případě delší pracovní neschopnosti platí Česká pojišťovna za pojistitele, dokonce i v případě invalidity smlouva pokračuje zdarma. Smlouva je přehledná a jednoduchá, kdykoliv pojistník může měnit výši své platby.

Životní pojištění se vyplatí uzavřít co nejdříve, něboť s přibývajícím věkem se zvyšují zdravotní rizika. Ovšem před uzavřením životního pojištění by si měl každý důkladně promyslet, co od něj čeká, na co má smysl se pojistit, jaká je optimální pojistná částka a jak velké měsíční pojistné je schopen zvládnout.

Jaká jsou životní pojištění

Kapitálové životní pojištění je vhodné pro ty, kteří chtějí mít kromě pojistné ochrany rizik jistotu, že získají garantovanou částku na dožití. Naopak u investičního životního pojištění představuje kombinaci pojištění pro případ smrti pojištěného s možností investovat část pojistného do podílových fondů.

V případě smrti je pozůstalým vyplacena částka sjednaná pro případ smrti, aktuální hodnota, kterou má na svém účtu, nebo obojí, a to podle dohodnutých podmínek. Aktuální hodnota naspořených peněz se platí při dožití.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil