Kooperativa má nové havarijní připojištění kvůli zvířatům

16. leden 2012  PR   Pojištění  2023 zobrazení  354 slov

Rozšíření pojistné ochrany vozidel o škody způsobené zvířetem nabízí nyní Kooperativa. A to ve svém novém produktu Namíru.

Kooperativa má nové havarijní připojištění kvůli zvířatůmKooperativa má nové havarijní připojištění kvůli zvířatům

Kooperativa zavedla nový druh pojištění, které zohledňuje škodu způsobenou zvířetem. Pojišťovna to zdůvodňuje tím, že kromě tisíců škod na čelních sklech také každoročně řeší přes 1500 škod způsobených srážkou se zvířetem.

Reklama

"V poslední době se zvýšil i počet případů poškozené elektroinstalace a brzdové nebo chladící soustavy vozidla od zvířat. Proto jsme tato připojištění nabídli i klientům k povinnému ručení," vysvětlil novinku Václav Runštuk z Úseku pojištění vozidel pojišťovny Kooperativa.

Některé pojišťovny nabízejí povinné ručení jen ve formě balíčku, ale u Kooperativy si v produktu Nsmíru klient nastaví pojištění podle svých potřeb. "Například motorista jezdící většinou na venkově, případně i v blízkosti lesa, se bude určitě lépe cítit s připojištěním srážky se zvířetem. To si může dokonce ještě rozšířit o pojištění poškození vozu zvířetem, tedy i pro případ, že by například kuny poškodily elektroinstalaci," popsal Runštuk. "Motoristovi jezdícímu hlavně po Praze zase spíše hrozí vykradení vozu, proto si ke svému povinnému ručení může sjednat i pojištění zavazadel."

Podle pracovníky Kooperativy v praxi velmi často dochází i ke střetu vozidla s ptactvem, proto se připojištění vztahuje i na toto riziko.

"Pojištění vozidla pro případ poškození vozidla zvířetem u Kooperativy je v tuto chvíli nejkomplexnějším připojištěním na pojistném trhu. Vztahuje se na všechny obratlovce. Limit pojistného plnění je 100 tisíc Kč a spoluúčast jen 1 %, minimálně 1000 Kč," sdělil Runštuk.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil