V Ústeckém kraji je nejvíce pojistných podvodů, tvrdí Česká pojišťovna

27. leden 2014  PR   Pojištění  1546 zobrazení  297 slov

Detektivové České pojišťovny v roce 2013 zaznamenali nejvíce pojistných podvodů. Narostl i počet pokusů. Zatímco v roce 2012 byly odhaleny pojistné podvody ve výši 15,4 milionu Kč, v roce 2013 jde již o částku 28,5 milionu Kč.

Pojistné podvody jsou podle České pojišťovny zejména na severu Čech, ilustrační foto. Foto: HZS ÚKPojistné podvody jsou podle České pojišťovny zejména na severu Čech, ilustrační foto. Foto: HZS ÚK

Nárůst o 85 procent byl způsoben odhalením několika větších případů z oblasti podnikatelského pojištění a z oblasti pojištění odpovědnosti za škodu. V celé republice byly přitom loni odhaleny pojistné podvody za 437 milionů korun, napsala v tiskové zprávě Česká pojišťovna.

Reklama

Zatímco před rokem 2012 se objem odhalených pojistných podvodů držel pod hranicí 400 milionů korun, poslední dva roky tuto hranici výrazně přesáhl. V porovnání s rokem 2005 jde o téměř 95% nárůst.

„Nejčastěji se klienti snaží pojišťovny obelhávat v oblasti autopojištění a dále pak v případě odpovědnostního a životního pojištění. Zajímavostí uplynulého roku je, že ačkoliv Českou republiku zasáhly rozsáhlé povodně i vichřice, lidé tyto přírodní kalamity zneužívali k podvodům podstatně méně, než bylo obvyklé v minulosti,“ konsttaoval Jaromír Kaděra, ředitel útvaru vyšetřování a interní bezpečnosti České pojišťovny.

Největší podíl na objemu odhalených pojistných podvodů má již dlouhodobě hlavní město Praha. Důvodem je jednak velikost sídla a také působení větších organizovaných skupin. V Praze vloni detektivové České pojišťovny zachránili o 23,4 milionu korun více než v roce 2012. K nárůstu podvodné činnosti však došlo i v dalších regionech – nejvíce ve Středočeském a Ústeckém kraji.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil