Změnu penzijního fondu je možné udělat do konce února

3. leden 2012  PR   Pojištění  1358 zobrazení  228 slov

Vyměnit penzijní fond za jiný bude možné už jen dva měsíce. Přestupy se až do roku 2013 uzavřou a poté už budou jiné podmínky.

Přecházet mezi penzijními fondy bude možné až do konce února. Vzhledem k přípravě reformy penzijního připojištění, na kterou navazuje penzijní reforma, se totiž přestupy uzavřou.

Reklama

Možnost přestupovat bude možné opět od roku 2013, ale v případě změny fondu už klient přijde o současné výhody - těmi jsou hlavně garance nejhůře nulového ročního výdělku fondu, možnost požádat si o jednorázovou výplatu naspořené částky nebo o výsluhovou penzi, což je výběr poloviny prostředků po 15 letech spoření.

Kdo má nyní uzavřené penzijní připojištění, bude vod ledna 2013 automaticky převeden do tzv. transformovaného fondu. V něm mu zůstanou zachovány všechny současné podmínky. Nebude se z něj však moci "vyvléct", pokud o ně nebude chtít přijít.

Proto se vyplatí důkladně zvážit, zda je klient ve fondu, který mu vyhovuje. Při jeho hodnocení se nedoporučuje se dívat jen na čistý zisk fondu a připsané roční výnosy. Důležité jsou také tzv. náklady příštích období ve vztahu k celkovému majetku fondu.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil