Česká spořitelna začala nabízet konsolidaci půjček

23. září 2011  PR   Půjčky  1578 zobrazení  420 slov

Česká spořitelna rozjela novou službu. Konsolidace půjček umožňuje slučovat starší dluhy do jednoho nového.

Česká spořitelna začala nabízet konsolidaci půjčekČeská spořitelna začala nabízet konsolidaci půjček

Česká spořitelna, která je považována za největší banku pro drobné klienty, spustila novou službu. Ta má lidem, kteří mají více půjček, pomoci v tzv. konsolidaci úvěrů - tedy překrytí starších dluhů novým úvěrem.

Reklama

Principem konsolidace půjčky je nový úvěr, který má delší delší dobu splatnosti než dosavadní půjčky. Tím se sníží měsíční splátka a při tzv. skóringu v bance lidé dosáhnou na další peníze.

Tento typ úvěru je možné použít na uhrazení spotřebitelských půjček a úvěrů z kreditních karet nebo kontokorentů, které si klient vzal jak od bank, tak od nebankovních institucí. Nabídka platí jak pro klienty České spořitelny, tak i ostatních finančních domů.

"Konsolidace by měla klientům pomoci snížit jejich měsíční finanční zátěž, nikoliv vyřešit jejich kritickou situaci s předlužením. Podmínkou k získání úvěrů na konsolidaci proto je, že zájemce nemá negativní záznam v úvěrovém registru," řekl Roman Brychnáč, ředitel odboru Aktivní produkty České spořitelny.

Česká spořitelna umožňuje konsolidovat půjčky v celkové hodnotě od 30 tisíc do 600 tisíc korun, maximální doba splácení je až 96 měsíců. Za poskytnutí takové nové půjčky bude požadovat od klienta poplatek 2 procenta z celkové hodnoty nové půjčky. Sazba na úvěru na konsolidaci se bude odvíjet od rizikového profilu klienta.

Sazba se stanovujeme individuálně, u jednotlivých klientů se RPSN bude pohybovat mezi 10 až 20 procenty. RPSN je roční procentní sazba nákladů, kterou klient bance ročně uhradí na splátkách a ostatních poplatcích spojených s úvěrem.

Česká spořitelna se rozhodla nabídnou bankovní produkt, který v Česku zavedla GE Money Bank. Z velkých bank si už delší dobu nabízí Komerční banka. Na konci minulého roku s tímto produktem přišla i ČSOB v rámci své Poštovní spořitelny, avšak konsolidace půjček je nabízena jen stávajícím klientům.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil