Jak splatit půjčku předem?

25. květen 2016  PR   Půjčky  1657 zobrazení  566 slov

PR. Pokud si vezmete půjčku u banky či od některé ze společností z nebankovního sektoru, musíte si být jisti, že ji budete schopni splácet dle stanovených kritérií. Důležité je dodržovat termíny splatnosti. Jak se ale zachovat v okamžiku, kdy chcete půjčku splatit předem? Nečekají na vás nějaké sankce a je to vůbec možné?

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Pozor si dejte už při sjednávání půjčky

Možnost předčasného splacení půjčky v praxi není využívaná příliš často. Pokud u sebe ale najednou máte dostatek peněz a nechcete se nadále zatěžovat s dlouhodobým splácením půjčky, je nejlepším řešením ji splatit předčasně.

Sankce za předčasné splacení jsou už spíše výjimkou

Má to ale háček. Některé společnosti tuto možnost nabízejí jen za poplatek, respektive ji sankcionují. Znamená to pro vás vlastně jakýsi trest, že peníze vracíte dříve, než bylo ve smlouvě ujednáno.

Banky už od této praxe většinou ustoupily, u některých nebankovních společností se s tímto jevem ale můžete i nadále setkat. Proto je vždy důležité si informace o možnosti předčasného splacení půjčky zjistit už před podpisem smlouvy.

Splácení probíhá standardně

Pokud vám nehrozí sankce, je možné půjčku splatit opravdu kdykoliv. Zajdeme-li do extrému, klidně i druhý den poté, co jste si peníze vypůjčili. Splácení probíhá povětšinou na účet společnosti (banky), která vám peníze poskytla. Vždy je dobré si ponechat doklad o zaplacení, případně mít platbu evidovanou v elektronickém výpisu z účtu.

Předčasné splacení je samozřejmostí u krátkodobých nebankovních půjček

S předčasným splácením není problém u krátkodobých půjček, jejichž souhrn mapuje tato webová stránka. Jde o půjčky, které jsou v drtivé většině se splatností v řádech maximálně několika týdnů. Sjednáte-li si půjčku například na 30 dní, můžete ji splatit kdykoliv do tohoto termínu.

Velkou výhodou těchto půjček je fakt, že k jejich vyřízení potřebujete jen minimum dokladů. Peníze vám navíc po schválení přijdou takřka okamžitě na účet. I proto se nazývají také jako takzvané půjčky ihned na účet, vizte http://vsepujcky.cz/pujcki-ihned-na-ucet.

Předčasné splacení půjčky by v dobře fungujícím finančním trhu nemělo být nikdy sankcionováno. Pokud narazíte na půjčku, u které vám toto hrozí, raději si vyberte jinou. Zvláště u půjček, které mají více splátek rozložených třeba i do několika let, může jít o značnou přítěž, pokud najednou máte dostatek peněz, ale nemůžete jimi umořit svůj závazek. Splácení vás pak zbytečně tíží ještě několik dalších měsíců či dokonce let.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x