Jaký druh půjčky se vám vyplatí? Záleží i na tom, kolik potřebujete

18. listopad 2015  PR   Půjčky  1515 zobrazení  511 slov

PR. Na tuzemském trhu se v posledních letech vyrojila celá řada výhodných půjček, s nimiž přichází nejen bankovní ústavy, ale také soukromé nebankovní společnosti. Pokud jste se dostali do finanční tísně, případně potřebujete půjčit na různé opravy v domácnosti, koupi bytu apod., máte skutečně na výběr. Velké množství půjček však může být i trochu na škodu, hůře se mezi nimi totiž orientuje. Jak tedy poznat, která půjčka je pro vás nejvýhodnější?

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Na tuzemském trhu se v posledních letech vyrojila celá řada výhodných půjček, s nimiž přichází nejen bankovní ústavy, ale také soukromé nebankovní společnosti. Pokud jste se dostali do finanční tísně, případně potřebujete půjčit na různé opravy v domácnosti, koupi bytu apod., máte skutečně na výběr. Velké množství půjček však může být i trochu na škodu, hůře se mezi nimi totiž orientuje. Jak tedy poznat, která půjčka je pro vás nejvýhodnější?

Peníze na bydlení a vyšší výdaje? Kontaktujte banku

V první řadě je třeba si ujasnit, nač půjčku doopravdy potřebujete. Je špatné si půjčovat zbytečně moc peněz. Myslete na to, že je dříve či později budete muset splatit, a to navíc s úroky.

Obecně platí, že bankovní půjčky jsou vhodnější v okamžiku, kdy požadujete vyšší obnos peněz s delší dobou splatnosti. Banka je schopna vám zařídit půjčku v řádech až několika milionů korun. Počítejte ale s tím, že na oplátku vyžaduje vaši vysokou bonitu a také poměrně velké množství dokumentů. Samozřejmostí je pak nahlížení do registrů dlužníků.

Stačí vám trocha peněz? Pak se vyplatí nebankovní půjčka

V případě, že potřebujete půjčit peníze jen na krátkou dobu, kdy se vám zkrátka ztenčil obnos na účtu a potřebujete překonat pár dní či týdnů, vyplatí se namísto do banky zkontaktovat některou z nebankovních společností. Ty poskytují například půjčky před výplatou. Zpravidla jsou limitovány do výše 5 – 10.000 Kč s dobou splatnosti v řádech několika týdnů. Mají vyšší poplatky, takže je dobré jejich volbu zvážit. Musíte si být jistí, že do doby splatnosti budete disponovat potřebnými penězi. V opačném případě totiž na řadu přicházejí poplatky navíc a sankce, které půjčky výrazně prodraží.

Nezapomeňte na srovnání půjček

Při výběru konkrétního druhu půjčky doporučuji provést si důkladnou analýzu a srovnání. Dobrým pomocníkem je v tomto směru portál Půjčky.cz, který porovnává úvěry od bank i nebankovních institucí.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil