Nejčastější hypotéka současnosti? Podle průzkumu se sazbou 3,34 %

19. srpen 2013  PR   Půjčky  1316 zobrazení  414 slov

Z údajů hypoteční kalkulačky Gepard Finance vyplývá, že průměrná sazba u poskytnutých hypoték činí reálně 3,34 % a průměrná výše splátky je 8 346 Kč. Průzkum vyznikl na základě zprostředkování kompletního přehledu nabídky hypotečního trhu.

Reklama

Většina bank, které poskytují hypoteční úvěry, neprodává jen jeden typ hypotéky. Zájemce o úvěr by se měl v ideálním případě tedy orientovat mezi desítkami produktů. Orientaci však stále komplikuje rozdílnost minimálních a reálných sazeb.

"Průměrné sazby, které nabízejí banky, se již dlouhou dobu blížily ke hranici 3 %, a v květnu tuto hranici dokonce pokořily, když sazby spadly na historické minimum 2,96 %. Nicméně údaje z naší kalkulačky ukazují, že reálná sazba, na kterou žadatelé skutečně dosáhnou, činí 3,34 %," přiblížil situaci na trhu hypoték Jan Kruntorád, generální ředitel společnosti Gepard Finance a předseda představenstva Asociace hypotečních makléřů. "Jelikož v našem portfoliu figurují všechny banky, které hypotéky sjednávají, můžeme údaje z naší kalkulačky brát jako reprezentativní vzorek hypotečního trhu."

Z údajů Hypoteční kalkulačky Gepard Finance pak dále vyplývá, že průměrná výše úvěru dosáhla 1 568 101 Kč, přičemž v průměru se splatnost pohybovala okolo 22 let a průměrná splátka činila 8 346 Kč. Lidé si takto pořizovali nemovitosti v průměrné hodnotě 2 234 884 Kč.

Podle údajů Gepard Finance se nejčastěji sjednávaly hypotéky s tříletou fixací. Vycházíme-li z těchto dat, lze jednoduchým výpočtem demonstrovat význam Kalkulačky Gepard Finance pro každého potenciálního žadatele o hypotéku. Každá desetina procenta totiž úvěr prodraží více, než by se zdálo. Díky této aplikaci tak klient okamžitě ví, kde lze získat nejlepší sazbu právě pro sebe.

"I když se banky chlubí určitými minimálními sazbami, reálně klient dosáhne na sazbu o 0,2 až 0,4 % vyšší. Přitom rozdíl v úrokové sazbě ve výši 0,3 % znamená dle naší kalkulačky u průměrné hypotéky rozdíl na splátkách takřka 3 000 Kč za rok, při nejběžnější tříleté fixaci pak rozdíl ve splátkách představuje necelých 9 000 Kč ročně," uvedl Jan Kruntorád ze společnosti Gepard Finance.Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil