Podnikatelé: jste ve finanční nouzi? Nabízíme přehled možností financování

4. leden 2017  PR   Půjčky  1066 zobrazení  591 slov

Každý, kdo se pustil do podnikání moc dobře ví, že se bez vstupního kapitálu a často i dalších investic v průběhu podnikání neobejde. Podnikatelé mohou využívat půjčky v bance, které mají velmi přísné podmínky.

Podnikatel, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comPodnikatel, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Půjčka pro podnikatele v nebankovním sektoru je žádaná především mezi tzv. Problémovými klienty.

Reklama

Půjčky pro začínající podnikatele

Nová firma na trhu má často velmi složitou cestu k půjčkám. Konkrétní podmínky se liší v jednotlivých bankách i nebankovních společnostech. Obecně platí, že je potřeba mít dva platné doklady totožnosti, trvalé bydliště na území ČR. Banky mají ještě tyto požadavky:

●     doložení nejméně dvou daňových přiznání

●     bez dluhů u státních institucí

●     firma nesmí být v konkurzu či insolvenci

●     hospodářský výsledek je kladný

Jednou z variant je kontokorent. Majitel smí přečerpat limit svého účtu do mínusu. Podle typu smlouvy mohou podnikatelé čerpat i sta tisíce korun. Kontokorent se hodí na překlenutí období, než klienti uhradí faktury, na rychlý nákup materiálů či zboží, apod. Jeho nevýhodou je krátké trvání, max. 12 měsíců.

Nebankovní půjčky pro podnikatele

Ne každý podnikatel může žádat o půjčku v bance. Pro tyto případy lze nalézt celou řadu půjček i v nebankovní sféře.

Půjčka pro podnikatele bez registru

Nebankovní sektor je poměrně benevolentní. Vyřízení půjčky je mnohem rychlejší a je potřeba i mnohem méně dokumentů, aby vám byla půjčka schválena. Často je půjčka bez registru, kdy věřitel nebere v potaz záznamy z registru dlužníků. Vyšší částky si lze půjčit se zástavou nemovitosti, v tomto případě nevadí ani exekuce.

I podnikatelé mohou využívat rychlé půjčky bez doložení příjmů. Nemusí dokládat daňová přiznání za uplynulé období. Naopak lze získat peníze za pár minut pouze na občanský průkaz a také kopie živnostenského listu. Nebankovní půjčka pro podnikatele je často poskytována i OSVČ, kteří mají závazky vůči finančnímu úřadu zdravotní pojišťovně nebo OSSZ.

Investiční úvěry pro podnikatele

Některé nebankovní společnosti se specializují na investiční úvěry pro podnikatele. Ty jsou zajištěny nemovitostí, pozemky, nástroji či stroji, apod. Peníze jsou zpravidla půjčovány formou neúčelové půjčky nebo naopak na konkrétní investiční záměr. U těchto úvěrů je vyžadováno doložení projektové dokumentace, bonitu a další. Mohou být zajištěny také směnkou, cennými papíry, movitým majetkem, apod. Investiční úvěry jsou vhodné především pro firmy. Tyto úvěry jsou krátkodobé, střednědobé či dlouhodobé.

OSVČ mohou využívat nebankovní půjčky pro podnikatele od Proficredit, Acema, 123půjčka, Hyper půjčka a další produkty. Každý věřitel má jiné požadavky, je potřeba se na konkrétní půjčku informovat přímo u poskytovatele.

Zpracoval: finanční portál Hyperfinance.cz


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil