Citlivé údaje o klientech Komerční banky se dostaly na veřejnost

23. červenec 2013  PR   Spoření  1219 zobrazení  227 slov

Velký průšvih nyní řeší Komerční banka, které unikly citlivé údaje o klientech penzijního připojištění. Bance nyní hrozí až v řádu milionů korun.

Logo Komerční bankyLogo Komerční banky

Komerční banka má bezpečnostní problém s citlivými údaji o klientech. Informoval o tom Český rozhlas, který na to upozornil posluchač a bývalý novinář Jiří Dlabaja.

Reklama

Klient banky se dostal přes internetové stránky až k výpisům klientů, kteří si zřídili penzijní připojištění. Jiří Dlabaja si tak přečetl jméno, adresu, rodné číslo, telefon či v jakém pilíři daný klient spoří. V záznamech navíc mohl dělat i změny, přepisovat jména a další detaily.

Banka již ráno přístup do databáze zablokovala. Chybu v informačním systému označila za problém externího dodavatele aplikace. Podle Pavla Jiráka, předsedy představenstva Penzijní společnosti KB, v žádném případě nedošlo k úniku informací o již uzavřených smlouvách o penzijním spoření nebo o stavu prostředků na účtech klientů.

Podle odpoledního vyjádření Komerční banky nebyla bezpečnost internetového bankovnictví KB narušena a nedošlo ani k žádnému ohrožení bezpečnosti či k úniku informací o bankovních účtech klientů banky.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil