Air Bank chce získávat klienty od listopadu

15. září 2011  PR   Finance  2190 zobrazení  303 slov

Nová banka Air Bank patřící investiční společnosti PPF Petra Kellnera se připravuje na ostrý start. Ten by se nakonec měl uskutečnit v listopadu.

Air Bank chce získávat klienty od listopaduAir Bank chce získávat klienty od listopadu

Air Bank bude startovat s 12 pobočkami. Do tří let chce být banka zisková a za pět let chce mít 250 tisíc klientů. Během prvního roku činnosti chce banka získat 70 tisíc klientů.

Reklama

Původně nová banka plánovala zahájení svého fungování na přelomu září a října. Nakonec se tak má stát k 1. listopadu 2011.

V první fázi rozjezdu Air Bank bude nabízet jak běžné, tak i spořicí účty. Banka uvedla, že nebude bezpoplatková. Zřízení účtu pro méně aktivní klienty bude zdarma, ale bude se platit za některé služby. Zdarma například bude příchod peněz na účet a výběr z vlastních bankomatů Air Bank.

Od poloviny roku 2012 chce Air Bank rozšířit své služby o úvěry. Za další rok pak nabídku uvažuje rozšířit o hypotéky a investiční produkty.

Air Bank bude mít u běžných účtů dva tarify. Takzvaný malý tarif bude zdarma a vybrané služby budou zpoplatněny.

Naopak velký tarif bude klienta stát 150 korun měsíčně. Bude veden za jeden vyšší paušální poplatek a běžné bankovní služby u něj budou zdarma.

Zajímavostí je, že pokud nový klient mít účet kdekoliv v Evropské unii, nebudou muset při založení účtu u Air Bank navštívit pobočku, ani komunikovat s bankou přes kurýra. Může si založit účet přes internet. Ovšem na pobočku nebo podepsat dokumenty doručené kurýrem budou muset lidé bez bankovního účtu.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x