Jaký je rozdíl mezi úvěrem a půjčkou?

29. červen 2016  PR   Půjčky  1147 zobrazení  507 slov

PR. Potřebujete úvěr? Na trhu půjček se ale vůbec nevyznáte? Nevíte, jaký je rozdíl mezi úvěrem a půjčkou? A co od vás banka bude chtít? Neznáte odpovědi na tyto otázky? Nevadí, poradíme vám.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Potřebujete úvěr? Na trhu půjček se ale vůbec nevyznáte? Nevíte, jaký je rozdíl mezi úvěrem a půjčkou? A co od vás banka bude chtít? Neznáte odpovědi na tyto otázky? Nevadí, poradíme vám.

Úvěr lze definovat jako objem finančních prostředků, které věřitel poskytne dlužníkovi za úplatu ve formě úroku. Poskytování úvěrů patří k základním činnostem bankovních institucí v rámci jejich působení na finančním trhu. Úvěr dostanete, jste-li právnická nebo fyzická osoba.

O úvěr můžete požádat bankovní, ale i nebankovní společnost. U banky však máte větší jistotu bezpečí. Postup je však o něco zdlouhavější než u nebankovní společnosti.

Banka úvěr neposkytne každému. Klienta si vždy prověří. U nebankovní společnosti dostane úvěr úplně každý.

Pokud chce požádat o úvěr banku, připravte se dopředu na to, že si zjišťuje jisté náležitosti jako:

  • celkovou bonitu klienta,

  • serióznost klienta a jeho dosavadní historii,

  • schopnost splatit úvěr i s příslušnou sazbou v dohodnutém termínu.

Mám žádat o půjčku nebo o úvěr, jaký je v tom rozdíl?

Často se setkáváme s tím, že klient nemá představu o tom, zda chce úvěr nebo půjčku. Pojem půjčka a úvěr mají vlastně stejnou podstatu a význam. Půjčka je také použití cizích finančních prostředků, které poskytne věřitel dlužníkovi za jistých dohodnutých podmínek. Věřitel je přitom subjekt, který poskytuje půjčku, a dlužník ten, kdo má povinnost půjčené prostředky vrátit. V praxi je však zažité, že úvěry poskytují banky a půjčky nebankovní společnosti, ale to je jen zdání a závisí to také na tom, jak poskytovatelé pojmenují svůj nabízený produkt.

Úvěry a půjčky však jednoznačně spojuje to, že v obou případech je třeba cizí finanční prostředky vrátit! A splácet je třeba poctivě, jinak se nevyhnete problémům s nepříjemnými následky.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x